Pojawiają się głosy, że za kilkanaście lat nie będzie potrzeby rozbudowywania stadionów, a obecnie już istniejące czeka w przyszłości raczej powolna rozbiórka. Wszystko za sprawą technologii Virtual Reality, dzięki której już niedługim czasie będziemy mogli oglądać mecze piłkarskie z perspektywy kibica znajdującego się na stadionie, przy czym wcale nie będziemy musieli ruszać się z domu, żeby taki efekt osiągnąć.

Tematu oglądania meczów za pomocą gogli wirtualnej rzeczywistości podjął się Dominik Szarek prowadzący popularny YouTube’owy kanał Futbolove TV. Autor poniższego materiału pokazał przykładowe 360-stopniowe nagrania przypadkowym ludziom i sprawdził ich reakcję na piłkę nożną w VR.

Oczywiście dzisiejszy poziom rozwoju technologii VR nie pozwala jeszcze na komfortowe oglądanie wysokiej jakości transmisji 360°. Trwają już jednak pierwsze próby, w których prym wiedzie obecnie amerykańska firma NextVR (więcej do poczytania tutaj).

W przypadku piłki nożnej w tej chwili przeprowadzane są testy podczas niektórych meczy Mistrzostwa Europy we Francji – Euro 2016. UEFA porozstawiała kamery 360° w kilku strategicznych miejscach stadionu, w tym na murawie. Powstaną także materiały rejestrowanie w tunelu, przez który wychodzą piłkarze, w szatniach oraz podczas konferencji prasowych.