Sony opublikowało wywiad z twórcami gry RIGS: Mechanized Combat League na PlayStation VR, podczas którego możemy obejrzeć więcej materiałów z bezpośredniej rozgrywki. Według wielu branżowych opinii, tytuł może stać się wkrótce w prekursorem nowej fali gier e-sportowych.

RIGS to wieloosobowa strzelanka pozwalająca na pojedynki 3 vs 3. Posiadacze gogli PSVR pokierują sportowymi robotami-mechami, w ramach ligi MCL (Mechanized Combat League), której rozgrywki odbywać się będą na specjalnych futurystycznych arenach. Za pracę nad grą odpowiada brytyjskie studio Guerrilla Cambridge (twórcy Killzone Mercenary), dla którego będzie to pierwsza gra tworzona z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

Głównym celem każdego zespołu jest przekroczenie obręczy zawieszonej w centralnym punkcie każdej mapy/areny, na której odbywa się rozgrywka. W ten sposób drużyna otrzyma punkty, jednak aby przekroczyć bramkę należy osiągnąć tzw. stan ‚overdrive’, możliwy dopiero w momencie gdy wcześniej wykażemy się aktywną postawą podczas gry.

Twórcy zapowiadają różne modele mechów posiadających unikalne zdolności. Wszystkie one będą mogły dowolnie przełączać się pomiędzy trzema trybami (atak, przyśpieszenie, naprawa). Robotem sterujemy za pomocą gamepada, podobnie jak w typowych grach akcji, natomiast do celowania w przeciwników użyjemy już ruchów własnej głowy.

RIGS: Mechanized Combat League jest jedną z 60 gier, dla których zostało potwierdzone wsparcie gogli PlayStation VR. Pełną listę tytułów znajdziecie w tym miejscu. Urządzenie trafi do sprzedaży w pierwszej połowie przyszłego roku.