Technologie Virtual Reality małymi krokami zaczynają pojawiać się w domach entuzjastów wirtualnej rzeczywistości i w biurach deweloperów. Choć z dnia na dzień liczba gogli VR w Polsce rośnie, to wciąż są to urządzenia w wersji deweloperskiej sprowadzane z zagranicy (np. Oculus Rift) lub produkty, które nie miały jeszcze oficjalnej premiery w naszym kraju (Samsung Gear VR). Osoby, które chciałyby przetestować okulary wirtualnej rzeczywistości w Polsce bez kupowania jeszcze dosyć drogich i niedopracowanych headsetów, mogą mieć na chwilę obecną problem. Na szczęście w wielu polskich miastach zaczyna być organizowanych coraz więcej imprez, na których takie gogle można przetestować.

Strefa Nowych Technologii – Łódź, 8-30 kwietnia 2015

W Centrum Handlowym „Port Łódź” przy ul. Pabianickiej 245 w Łodzi zorganizowana została tzw. Strefa Nowych Technologii, w której dzieci i młodzież w formie zabawy mogą zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami techniki i informatyki. Uczestnicy „Strefy” otrzymają szansę przetestowania m.in gogli Oculus Rift oraz kontrolera ruchów Leap Motion. Przygotowano również atrakcje dla dorosłych. W ramach imprezy organizowane są także dedykowane zajęcia dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów. Grupy zorganizowane mogą zapisać się na konkretny dzień i godzinę pod numerem telefonu: 664 469 254. Wstęp do Strefy Nowych Technologii jest bezpłatny.

„Pompeje. Życie w cieniu wulkanu” – Stadion Narodowy w Warszawie, 9 kwietnia – 18 października 2015

Mieszkańcy Warszawy do połowy października mogą sprawdzić możliwości mobilnych gogli Samsung Gear VR podczas wystawy „Pompeje. Życie w cieniu wulkanu”, zorganizowanej na Stadionie Narodowym. Zwiedzający mogą obejrzeć multimedialną rekonstrukcję antycznych Pompejów sprzed wybuchu Wezuwiusza, a dzięki Gear VR otrzymają szansę znalezienia się w środku antycznego miasta i pospacerowania po jego ulicach. Cena wstępu na wystawę wynosi od 25 do 45 złotych.

Lubelskie Dni Informatyki – Lublin, 22 kwietnia 2015

22 kwietnia w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ulicy Dobrzańskiego 3 odbędzie się kolejna edycja Lubelskich Dni Informatyki. Dla gości konferencji przygotowana zostanie specjalna Strefa Rozrywki, która będzie świetną okazją do zapoznania się z goglami Oculus Rift. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy.

UNIT9 VR Challenge – Łódź, 12-14 czerwca 2015

W Łodzi odbędzie się UNIT9 VR Challenge, pierwsza edycja cyklicznego wydarzenia, którego głównym celem jest popularyzacja tematyki związanej z wirtualną rzeczywistością i szeroko pojętą innowacyjną technologią. Organizatorzy przygotowali pierwszy w Polsce konkurs na najlepszą instalację wirtualnej rzeczywistości. Wszyscy, którzy w weekend 12-14 czerwca 2015 roku odwiedzą UNIT9 VR Challenge na OFF Piotrkowska, będą mieli doskonałą okazję do zanurzenia się w fantastycznym świecie Virtual Reality, a także przetestowania najlepszych instalacji przygotowanych przez uczestników konkursu. Więcej informacji znajduje się na stronie www.vrchallenge.io.

To na pewno nie wszystkie miejsca w Polsce, w których można zaznajomić się z technologiami wirtualnej rzeczywistości. Jeżeli wiecie o jakichś innych, dajcie znać w komentarzach pod tym artykułem lub na naszym Facebookowym profilu.