Firma Google nabyła studio Owlchemy Labs znane z takich VR-owych tytułów jak Job Simulator oraz Rick and Morty VR.

Niezależne studio Owlchemy Labs poinformowało na swoim blogu o zmianie właściciela, którym od teraz będzie firma Google. Ekipa, która odpowiada m.in. za najpopularniejszą i najlepiej zarabiającą grę ubiegłego roku na konsolowe gogle PSVR zamierza kontynuować tworzenie wysokiej jakości wieloplatformowych treści wirtualnej rzeczywistości na urządzenia takie jak Oculus Rift, HTC Vive czy wspomniane PlayStation VR.

„Owlchemy Labs tworzy rzeczy absurdalne, wysoce doszlifowane oraz wypełnione po brzegi okropnymi żartami i grą słów, które kochamy” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu studia, które nie zamierza w związku ze sprzedażą zmieniać swojego nastawienia. Tym bardziej, że Google daje im wolną rękę w realizacji kolejnych szalonych pomysłów.

Studio zasłynęło w świecie miłośników Virtual Reality bardzo dobrze przyjętą grą o niezbyt zachęcającym tytule – Job Simulator. Produkcja do końca ubiegłego roku zarobiła ponad 3 miliony dolarów, co jest wynikiem bardzo dobrym jeżeli weźmiemy pod uwagę obecną wielkość rynku VR. Twórcy „Symulatora pracy” wyliczyli także, że filmiki przedstawiające rozgrywkę z gry uzyskały 250 milionów odsłon w serwisie YouTube, co uczyniło go „najpopularniejszym tytułem VR” 2016 roku. To właśnie popularność materiałów udostępnianych przez YouTuberów stoi za ogromną częścią sukcesu Owlchemy Labs.

Niedawno została wydana ich kolejna VR-owa produkcja – Rick and Morty: Virtual Rick-ality – bazująca na popularnym amerykańskim serialu animowanym dla dorosłych.