Co może wyniknąć z połączenia gogli HTC Vive, bieżni VR oraz gry GTA V z modem VR? Producenci Virtuix Omni postanowili to sprawdzić…

Być może nie wszyscy z Was o tym wiedzą, ale w GTA V można już teraz całkiem przyjemnie grać w goglach VR. Co prawda producenci gry nie zdecydowali się jeszcze na wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości, jednak taka forma rozgrywki jest już dostępna dzięki bezpłatnej nieoficjalnej modyfikacji Grand Theft VR oraz płatnemu sterownikowi Vorpx, które umożliwiają uruchomienie „piątki” na goglach Oculus Rift i HTC Vive.

Producenci bieżni wirtualnej rzeczywistości Virtuix Omni opublikowali nowy materiał, na którym możemy zobaczyć rozgrywkę z GTA V w goglach HTC Vive z wykorzystaniem wspomnianego urządzenia.

Bieżnia Virtuix Omni do imitowania chodzenia używa śliskiej platformy. Wymaga ona specjalnego obuwia, które minimalizuje tarcie podczas chodzenia. Gracz jest odgrodzony od otoczenia specjalnym pierścieniem wokół pasa zawierającym dodatkowo pas bezpieczeństwa podtrzymujący przy ewentualnej utracie równowagi.

Bieżnai VR radzi sobie ze wszystkimi grami, w których do tej pory używaliśmy klawiatury, a w szczególności z grami FPP, np. Counter-Strike: Global Offensive.

Urządzenie współpracuje zarówno z goglami Oculus Rift jak i headsetem HTC Vive należącym do ekosystemu SteamVR. Podstawowa wersja Virtuix Omni obecnie sprzedawana jest w systemie preorder na oficjalnej stronie producenta w cenie 699 dolarów. W przypadku zamówień z Polski należy liczyć się z dodatkową opłatą wynoszącą około 250-350 dolarów.

Kilka miesięcy temu producenci bieżni poinformowali o rozpoczęciu masowej produkcji. Dotychczas firma realizowała zamówienia złożone przez osoby, które w 2013 roku wsparły crowdfundingowy projekt Virtuix Omni na Kickstarterze. Wciąż jednak nie wiadomo kiedy urządzenie będzie dostępne w sprzedaży „od ręki” dla wszystkich zainteresowanych.