„Hej! Nazywam się JackQuack i na co dzień zanurzam się w Wirtualnej Rzeczywistości aby pokazać ludziom, że nowoczesna rozrywka elektroniczna jest gotowa, aby wejść na nowy poziom. Do swoich rozgrywek używam Oculus Rift, Piloty od Wii, matę do DDR i wiele innych, ciekawych zabawek i gadżetów! Zapraszam! I ty możesz zanurzyć się w grywalnej rzeczywistości!”

W ten właśnie sposób Jacek „JackQuack” Kułakowski reklamuje swój kanał Youtube, na którym udowadnia, że obecne możliwość gogli Virtual Reality można rozszerzyć o wiele znanych wcześniej rozwiązań dla graczy, osiągając w ten sposób kolejny stopień zanurzenia w wirtualnym świecie.

Grand Theft Auto V, Wiedźmin 3, Fallout 3, ARK: Survival Evolved, Minecraft, Call of Duty 4, Counter Strike? Dla Jacka nie ma gier, w których nie dałoby się przerobić sterowania. Zobaczcie kilka jego przykładowych produkcji:

Więcej tego typu materiałów znajdziecie na kanale YouTube JackQuackPL.

 • mark

  Jak widać okulary VR nie nadają się do takich gier.
  Wygląda to komicznie,ciekawe jak organizm zareaguje po 3-4 godzinach grania.
  Na moje tylko gry z pozycja siedzącą (symulacje auto itp.)

  • roseł

   Co do wyglądu to nie rozumiem problemów ludzi którzy martwią się jak będą w tym wyglądać. Przecież to nie pokaz mody tylko spędzanie wolnego czasu. Kto by się przejmował tym jak wygląda siedząc na kanapie z padem w ręku? btw. imho jeżeli już to wygląda to całkiem futurystycznie.

   Ludzie już grają po 3-4 godziny i więcej i na razie nie słychać nic o żadnych problemach ze zdrowiem a trzeba wziąć pod uwage że te hełmy VR co są teraz na rynku są jeszcze mocno niedoskonałe.

 • Mega pozytywny gość!! Fajna recenzja!
  Co do gogli ja również nie wyobrażam sobie grania po 3-4 godziny bo po prostu kręci mi się w głowie i ciężko byłoby mi biegać z Oculusem a to jak wyglądam akurat mało mnie interesuje bo tak jak wspomniał rosał, to nie jest urządzenie do chodzenia po wybiegu tylko do relaksu na kanapie:P
  Mam nadzieje, że nowa wersja pozwoli mi grać po kilka godzin bez zawrotów głowy;)

 • mark

  Ciężko będzie oszukać błędnik 🙂

 • Bardzo prospsuje działalność Jack’a. Dodatkowo polecam wszystkim książkę Ready Player One (opisywałem ją niedawno na swoim blogu), która opowiada o tym jak może wyglądać nasza przyszłość, jeśli chodzi o wirtualną rzeczywistość. Element sterowania też się tam pojawia