Hideo Kojima, twórca popularnej serii Metal Gear dołączył do rady doradczej firmy Prologue Immersive zajmującej się produkcją gier oraz oprogramowania wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Słynny japoński deweloper opuścił niedawno Konami, w którym ostatnio pracował nad grą Metal Gear Solid V i założył własne studio Kojima Productions. Choć nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzone, że jego nowa firma pracuje nad grą dla gogli wirtualnej rzeczywistości, Hideo jest miłośnikiem technologii Virtual Reality i wiele osób spodziewa się, iż jego kolejna produkcja otrzyma w tytule skrót „VR”.

Kojima dołączył właśnie do rady doradczej firmy Prologue Immersive. Nie jest jasne czym tak naprawdę będzie się zajmował, jednak w oficjalnym komunikacie możemy wyczytać, iż chciałby wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte w produkcji gier do kształtowania przyszłości Virtual Reality.

W wywiadzie dla udzielony w ubiegłym roku serwisowi IGN Kojima powiedział, że jest „zdecydowanie zainteresowany” rzeczywistości wirtualną i chciałby kiedyś taki projekt stworzyć, ponieważ wierzy, że ta technologia ma przyszłość. Według niego nie ma nawet co porównywać VR do filmów 3D, gdyż jest to zupełnie inny poziom imersji.