Można już zamawiać grę Hover Junkers, jedną z bardziej interesujących produkcji zmierzających na gogle VR. Tytuł zostanie wydany zarówno na HTC Vive i system trackingu SteamVR Lighthouse, jak i na konsumencką wersję gogli Oculus Rift wraz ze wsparciem kontrolera Oculus Touch.

Hover Junkers to wieloosobowy FPS, w którym główną rolę odgrywa poduszkowiec służący nie tylko jako środek transportu po postapokaliptycznym świecie, lecz także jako mobilna forteca. Aby przetrwać w niegościnnym środowisku gracz będzie musiał walczyć z innymi mieszkańcami uniwersum o różnego rodzaju złom i śmieci porozrzucane po wielu miejscach mapy. Posłużą one do udoskonalenia platformy i zwiększeniu szansy w starciach z konkurencyjnymi złomiarzami.

Tytuł od początku zaprojektowano z myślą o headsetach VR i systemach śledzenia ruchu gracza typu „room-scale”, umożliwiających poruszanie się po pewnym obszarze pokoju, co w grze odpowiadać będzie pokładowi latającego „junka”. Dzięki temu gracz będzie mógł bardziej aktywnie uczestniczyć w rozgrywce, chować się za różnymi obiektami i w naturalny sposób ostrzeliwać wrogie poduszkowce.

Poniżej możecie obejrzeć świeżo opublikowany gameplay przedstawiający rozgrywkę w trybie multiplayer z zestawem SteamVR.

Odpowiedzialne za grę studio StressLevelZero uruchomiło w ostatnich dniach kampanię IndieGoGo, na której można składać preordery na Hover Junkers. Tytuł wyceniono na 35 $ i zadebiutuje on w marcu, tuż przed premiera konsumenckich gogli HTC Vive. W drugiej połowie 2016 roku, gdy na rynku pojawi się kontroler Oculus Touch, gra otrzyma również wsparcie dla Oculus Rift.