W związku ze zbliżającymi się pierwszymi urodzinami HTC Vive producent gogli przygotował kilka niespodzianek, m.in. jednodniową obniżkę ceny zestawu o 100 dolarów.

5 kwietnia ubiegłego roku zadebiutowała konsumencka wersja gogli HTC Vive. W związku z tym na rocznicę debiutu urządzenia producent zapowiedział “Vive Day”, podczas którego przewidziano kilka niespodzianek dla nowych i dotychczasowych użytkowników headsetu.

HTC Vive 100 dolarów taniej

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem gogli HTC Vive już w najbliższą środę (5 kwietnia) będziecie mogli tego dokonać 700 dolarów, czyli 100 dolarów mniej niż dotychczas. Niestety tajwański producent nie poszedł w ślad za Oculusem, który niedawno na stałe obniżył cenę VR-owego zestawu o 200 dolarów, ponieważ oferta ważna będzie wyłącznie przez ten jeden dzień.

HTC Vive

W zestawie oprócz gogli, stacji bazowych Lighthouse oraz dwóch kontrolerów znajdziemy także VR-owe gry: The Gallery – Episode 1: Call of the Starseed, Zombie Training Simulator, Richie’s Plank Experience oraz Everest VR.

Arcade Saga

Zarówno nowi jak i obecni użytkownicy headsetu otrzymają tego dnia możliwość bezpłatnego pobrania gry Arcade Saga. Jest to zestaw klasycznych mini gier (takich jak Pong czy Breakout) przeprojektowanych z myślą o technologii VR przez należące do twórców gogli 2 Bears Studio. Produkcja została wydana pod koniec ubiegłego roku na Steamie gdzie sprzedawana jest w cenie 19,99€.

Darmowa wersja gry dostępna będzie również tylko przez jeden dzień, a pobierzemy ją poprzez cyfrowy sklep Viveport.

Viveport Subscription

Także 5 kwietnia zadebiutuje nowa usługa Viveport Subscription. Wykupując wycenioną przez HTC na 7 dolarów miesięczną subskrypcję otrzymamy dostęp wybranych treści VR ze sklepu Viveport. W ciągu każdego miesiąca będziemy mogli w tej cenie sprawdzić do 5 tytułów z wyselekcjonowanej wcześniej listy aplikacji. Producent gogli chce w ten sposób zachęcić nowych użytkowników, którzy dopiero zapoznają się z dostępnymi w wirtualnej rzeczywistości możliwościami.

Usługę będzie można przetestować przez miesiąc za darmo. Zainteresowanych odsyłamy tutaj.

 • Michał Naczek

  Bla, bla, bla …. a gdzie druga generacja? Chińczycy w tym roku mają wypuścić gogle po 4K na każde oko. Ok jaki komp to pociągnie? Proste gry i filmy nie potrzebują super komputera, a bardziej złożone można odpalić w 1080p, gdzie się dobrze przeskaluje. Wygląda na to, że kolejna generacja HTC Vive i Okulusa będzie w 2018.

  • Respawn

   Pod koniec tego roku zapowiedzą 2nd gen. Premiera na gwiazdkę 2018.
   Oczywiście strzelam 😉