W oficjalnym sklepie z aplikacjami dla iPhone’ów pojawiło się zapowiadane oprogramowanie, dzięki któremu będziemy w stanie śledzić nadchodzące połączenia telefoniczne i odczytywać SMS-y pozostając w wirtualnej rzeczywistości.

Nowa usługa została ujawniona całkiem niedawno – w lutym wraz z ogłoszeniem ceny i daty premiery gogli HTC Vive. Jej zadaniem jest ułatwienie użytkownikowi gogli korzystania z telefonu w momencie gdy są one założone na głowę. Smartfon połączy się z headsetem bezprzewodowo poprzez Bluetooth, dzięki czemu możliwa stanie się interakcja ze światem rzeczywistym bez zdejmowania Vive.

Posiadacze iPhone’ów będąc w wirtualnej rzeczywistości zostaną poinformowani o nieodebranych połączeniach oraz przychodzących wiadomościach SMS. Aplikacja umożliwi także oddzwanianie oraz wyświetlanie powiadomień zapisanych w kalendarzu. Powiadomienia pojawiają się bez przerywania aktualnej rozgrywki i znajdziemy je w zakładce Vive na pulpicie nawigacyjnym systemu, dzięki czemu będzie można je przejrzeć później.

W tym momencie nie do końca wiadomo w jaki sposób HTC planuje podłączyć do swoich gogli smartfony z Androidem, których tajwańska firma jest jednym z większych producentów.

Aplikacja nazywa się „HTC Vive” i dostępna jest do pobrania w tym miejscu. Gogle HTC Vive oficjalnie zadebiutują już 5 kwietnia, czyli w najbliższy wtorek.