Huawei Mate 9 Pro oraz ZTE Axon 7 to kolejne modele smartfonów, który zadziałają z mobilnymi goglami Daydream.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o smartfonie Asus Zenfone AR, który będzie urządzeniem kompatybilnym z mobilną platformą Daydream VR, a dziś podobne produkty ujawniły chińskie firmy Huawei oraz ZTE.

Pierwszy z nich – Huawei Mate 9 Pro – to urządzenie wyposażone w 5,5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli oraz ich zagęszczeniu na poziomie około 534 ppi. Ponadto znajdziemy w nim 8-rdzeniowy procesor Kirin 960, 4 GB pamięci RAM oraz wbudowaną baterię o pojemności 4000 mAh. Wsparcie dla Daydream otrzyma również Huawei w wersji Porsche Design Mate 9. Ujawniono także, iż chiński producent pracuje nad własnym modelem gogli Daydream opartym na bazie projektu referencyjnego.

ZTE Axon 7 to z kolei smartfon, który dostępny jest już na rynku mniej więcej od połowy zeszłego roku. Oprócz 5,5-calowego wyświetlacza AMOLED 1440 x 2560 znajdziemy w nim czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM oraz akumulator o pojemności 3250 mAh. Aktualizacja systemu Android do najnowszej wersji o numerze 7 wprowadzi wsparcie dla gogli Daydream.

Nową urządzenia już wkrótce dołączą do Google Pixel oraz Lenovo Moto Z i Moto Z Force – jedynych jak dotychczas smartfonów „Daydream-ready”. W niedługim czasie możemy oczekiwać podobnych zapowiedzi od kolejnych producentów, m.in. Samsunga, LG, HTC, Xiaomi oraz Alcatela.