Il-2 Sturmovik – symulator lotniczy osadzony w czasach II wojny światowej otrzyma tryb wirtualnej rzeczywistości. W marcu możemy spodziewać się wsparcia VR dwóch ostatnich części znanej rosyjskiej serii.

Moskiewskia firma 1C zapowiedziała tryb wirtualnej rzeczywistości dla dwóch ostatnich części lotniczego symulatora Il-2 Sturmovik. Zarówno „Battle of Stalingrad” jak i duże płatne DLC „Battle of Moscow” otrzymają w marcu możliwość rozgrywki w goglach Oculus Rift i HTC Vive.

Gry z liczącej 16 lat serii Il-2 Sturmovik pozwalają wcielić się w rolę pilota samolotów okresu II wojny światowej. Dwie ostatnie wersje sprzedawane są na Steamie w cenie 46,99€. Aby uruchomić „Battle of Moscow” wymagane jest posiadanie podstawki – IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad.

Aktualizacja wprowadzająca wsparcie dla gogli VR zostanie udostępniona bezpłatnie.

 • Bloody Mary

  Brakuje porządnego flight sima na VR.
  Mam, co prawda, aeroFly FS 2 i jest graficznie super (FSX jest stary i wygląda źle), ale w IL-2 można toczyć powietrzne bitwy…
  Dodam, zę WarThunder mnie nie rajcuje, na szczęście IL-2 ma singleplayer!

  PS Oby Bandai Namco dało graczom PC możliwość rozgrywki VR w nowym Ace Combat – choćby po jakimś czasie wyłączności dla PS4 (jak to ma mieć miejsce z Resident Evil VII).

  • Yelon

   Podobno będzie to mocno okrojone bo telewizory mają pierwszeństwo więc musieliby pojechać po grafice, a tego nie chcą. Wcale im się nie dziwie bo kasy z VR tyle na pewno nie zarobią co z PS4. Ciesze się, że w ogóle coś robią.

   A to co robią wygląda przekozacko.

   https://www.youtube.com/watch?v=EfwudWsXbc4

  • Bahus

   Zassaj na steamie darmowego DCS World. Zacnie wygląda a i w multi pięknie się gra.

   • Bloody Mary

    Za dużo płatnych DLC, wolę zapłacić raz i mieć komplet. Potem trzeba wydawać małą fortunę. Może nie trzeba, ale korci.

    • Bloody Mary

     Swoją drogą po otrzymaniu swojego pre-ordera Oculus Rift, testowałam DCS, ale raz, że ustawienia były bardzo mało widoczne i przesuwały się wraz z ruchem głowy (uniemożliwiając np. nachylenie się ku nim), to dodatkowo ciągle miałam kamerę nad kokpitem, tuż nad owiewką, poza samolotem, centrowanie widoku nic nie dawało 😉
     Może coś z tego zostało już zpatchowane…

    • Bahus

     Wystarczy podstawka za free do zabawy a jak ktoś polubi to dorzucić jeszcze Flaming Cliffs 3 i A10. Owszem ceny wielu samolotów są z kosmosu jak dla nas ale za darmo warto spróbować. Tym bardziej że jest naprawdę świetnie wykonany. Osobiście staram się przygarnąć każdy większy tytuł który mnie zainteresuje tematycznie. Jak na razie i tak mój typ no.1 na VR to Elite Dangerous.