Jak wyjaśnić ‚czym jest wirtualna rzeczywistość’ osobie, która nie miała nigdy okazji założyć na głowę gogli VR? Można spróbować wytłumaczyć słownie opisując swoje wrażenie z przebywania w wirtualnym świecie, jednak z doświadczenia wiem, że jest to zadanie praktycznie niewykonalne bo i tak w większości przypadków ktoś kto spróbuje pierwszy raz wskoczyć do świata VR powie, że wyobrażał sobie to zupełnie inaczej. Z pomocą, jak zwykle w takich przypadkach, przychodzi internet.

Materiał wideo przygotowany przez twórców gry Fantastic Contraption pomoże zrozumieć jak widzi świat osoba z założonymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Poniższe nagranie łączy w sobie obrazy ze świata realnego i wirtualnego, które zostały sprytnie na siebie nałożone.

Celem gry Fantastic Contraption tworzonej na gogle SteamVR HTC Vive przez Radial Games oraz Northway Games, jest budowanie przedziwnych maszyn, których późniejszym zadaniem jest przetransportowanie różowej piłki w konkretne miejsce docelowe. Aby tego dokonać konstrukcja musi pokonać czekające na nią po drodze przeszkody.

Jak wytłumaczyć czym jest wirtualna rzeczywistość za pomocą jednego obrazka? Kliknij tutaj.

Jak wyjaśnić 'czym jest wirtualna rzeczywistość' osobie, która nie miała nigdy okazji założyć gogle VR? Można pokazać ten oto obrazek…

Posted by vrhunters.pl – wirtualna rzeczywistość Oculus Rift on 12 stycznia 2016