Jedynie część kolejnej odsłony wyścigowej serii Gran Turismo będzie grywalna na goglach PlayStation VR. Gra otrzyma specjalny tryb „VR Tour” i tylko on uruchomi się w wirtualnej rzeczywistości.

Pod koniec ubiegłego roku studio Polyphony Digital zapowiedziało nową grę należącą do popularnej wyścigowej słynnej serii Gran Turismo, która po raz pierwszy w historii otrzyma wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości. Początkowo premiera Gran Turismo Sport miała nastąpić jeszcze listopadzie tego roku, niedługo po premierze gogli PlayStation VR (13 października), lecz twórcy gry przełożyli ją na rok 2017.

Powodem opóźnienia okazała się premiera konsoli PlayStation 4 Pro, a co za tym idzie próba lepszego zagospodarowania zwiększonej mocy obliczeniowej oferowanej przez nową wersję urządzenia. „Hardkorowi” fani Gran Turismo nie powinni mieć jednak z tym problemu, bowiem nie zdarzyło się jeszcze, aby któraś z sześciu części wyścigówki została wydana zgodnie w wcześniejszymi założeniami.

Niemniej jednak przy okazji dowiedzieliśmy się także, że tytuł otrzyma jedynie częściowe wsparcie dla gogli PlayStation VR. Gran Turismo Sport projektowany jest głównie z myślą o tradycyjnej formie rozgrywki na telewizorze. Tryb wirtualnej rzeczywistości nazywany „VR Tour” będzie czymś w rodzaju eksperymentu, w ramach którego Polyphony sprawdzi potencjalny kierunek rozwoju wyścigowej serii. Pozostałe tryby uruchomimy wyłącznie na płaskim ekranie.

W tej chwili wiemy jedynie, iż Gran Turismo Sport ukaże się w przyszłym roku, jednak nie jest znana nawet nieco bardziej przybliżona data premiery.