Myślicie, że tylko HTC Vive pozwala na rozgrywkę w trybie pokoju? W sieci pojawił się materiał filmowy, na którym możemy zobaczyć jak na goglach Oculus Rift prezentuje się gra Job Simulator. Tytuł od początku projektowany był z myślą o wykorzystaniu w wirtualnej rzeczywistości kontrolerów ruchowych oraz systemu „room-scale”. Co prawda Oculusowe kontrolery Touch nie są jeszcze w sprzedaży, ale niektórzy mają już do nich dostęp.

Poniższy materiał może posłużyć za przykład jak już niedługo będzie wyglądać rozgrywka w goglach Oculus Rift. Zapowiadane na drugą połowę tego roku kontrolery Oculus Touch wprowadzą do ekosystem drugi czujnik ruchu, dzięki czemu możliwości platformy będą bardzo zbliżone do tego co oferuje obecnie zestaw HTC Vive (SteamVR).

Rozgrywka w Job Simulator osadzona została w 2050 roku i przedstawia świat, w którym roboty są powszechnie dostępne i służą ludziom przy wielu codziennych obowiązkach takich jak sprzątanie czy gotowanie. Tytuł jest w rzeczywistości humorystycznym sandboxem, a nie faktycznym symulatorem pracy wymagającym od użytkownika gogli koncentracji przy wykonywaniu rutynowych zadań. Doświadczenie pomimo niezachęcającego tytułu zbiera dotychczas całkiem niezłe recenzje.

W Job Simulator możemy wziąć udział w czterech scenariuszach: pracownika biurowego, mechanika samochodowego, szefa kuchni oraz sprzedawcy sklepu szybkiej obsługi.