JackQuack to postać, która już kilkukrotnie pojawiała się na łamach naszego portalu, m.in. w związku z różnego rodzaju przeróbkami klasycznych gier pod technologię VR. Tym razem na jego kanał trafiły materiały nakręcone podczas testowania konsumenckiej wersji gogli HTC Vive. Przy okazji możecie zobaczyć jak prezentują się dwie ciekawe VR-owe tytuły – symulator pracy (Job Simulator) oraz zestaw mini-gier VR w świecie znanym z gry Portal (The Lab).

Job Simulator

Rozgrywka w Job Simulator osadzona została w 2050 roku i przedstawia świat, w którym roboty są powszechnie dostępne i służą ludziom przy wielu codziennych obowiązkach takich jak sprzątanie czy gotowanie. Tytuł jest w rzeczywistości humorystycznym sandboxem, a nie faktycznym symulatorem pracy wymagającym od użytkownika gogli koncentracji przy wykonywaniu rutynowych zadań. Doświadczenie pomimo niezachęcającego tytułu zbiera dotychczas całkiem niezłe recenzje. Oprócz scenariusza dla pracownika biurowego, który możecie zobaczyć poniżej, gra oferuje także pracę mechanika samochodowego, szefa kuchni oraz sprzedawcy sklepu szybkiej obsługi.

The Lab

Wraz z oficjalnym pojawieniem się na rynku konsumenckiej wersji HTC Vive, firma Valve udostępniła za darmo wszystkim użytkownikom headsetu zestaw doświadczeń VR, których akcja rozgrywa się w świecie znanym z gier z serii Portal, a konkretnie ośrodku naukowym Aperture Science.

Podczas wizyty u VR Visio JackQuack przetestował także grę Fantastic Contraption VR.