Samsung zapowiedział pojawienie się gogli wirtualnej rzeczywistości Gear VR w Polsce. Urządzenie już wkrótce będziemy mogli nabyć w Samsung Brand Store oraz w niektórych sklepach internetowych.

Mobilne gogle VR, które powstawały w ścisłej współpracy z twórcami Oculusa będzie można nabyć w najnowszej wersji działającej ze smartfonami Galaxy S6 i S6 edge. Headset wykorzystuje 5,1-calowe ekrany Super AMOLED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) i wyposażony został w obiektywy oferujące 96-stopniowe pole widzenia oraz czujniki magnetyczne, zbliżeniowe, żyroskop, a także przyspieszeniomierz. Gear VR wyposażono również w system korekty ogniskowej, który przyda się osobom posiadającym krótko lub dalekowzroczność oraz port USB służący do podłączenia urządzeń peryferyjnych lub opcjonalnego zasilenia gogli, przedłużając dosyć ograniczony czas pracy urządzenia na baterii (około 40 minut).

Samsung Gear VR

Nowością w porównaniu do poprzedniej wersji przeznaczonej dla phabletu Galaxy Note 4 jest wybudowany wentylator, którego celem jest zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza i wyeliminowanie niepożądanego efektu parowania soczewek. Pomoże to także rozwiązać problem przegrzewania gogli, który występował w wersji dla Note 4.

Mimo iż headset sprzedawany jest w wersji Innovator Edition, czyli z przeznaczeniem dla deweloperów oraz osób będących miłośnikami nowinek technologicznych, oferuje możliwości zbliżone do wersji konsumenckiej, która powinna pojawić się w sprzedaży jeszcze pod koniec bieżącego roku. Posiadacze gogli otrzymają dostęp do darmowej oraz płatnej oferty sklepu Oculus VR Store, a także do aplikacji Milk VR oferującej dostęp do filmów 360º.

Oculus Cinema

Samsung Gear VR dla S6 i S6 edge sprzedawany jest w USA w cenie 199 dolarów (bez smartfona), jednak na razie nie ujawniono ile zapłacimy za niego w Polsce. Będziemy śledzić temat i poinformujemy Was gdy tylko takie informacje zostaną ujawnione.