Zaprezentowane kilka dni temu w Berlinie, gogle Samsung Gear VR, powstały przy ścisłej współpracy z twórcami Oculus Rifta. Dyrektor generalny Oculus VR – Brendan Iribe – powiedział, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się większej ilości produktów z logo „Powered By Oculus”.

Współpraca firmy Samsung z Oculus VR dotyczy przede wszystkim dedykowanego oprogramowania oraz systemu wbudowanych w zestaw czujników śledzenia ruchu głowy, za które odpowiadają twórcy Rifta. Oprócz tego Gear VR wykorzysta aplikację Oculus Home, odpowiedzialną za uruchamianie i zarządzanie oprogramowaniem VR na telefonie.

Oculus Cinema

W rozmowie z serwisem TechCrunch – Irbie powiedział – że Gear VR jest jedynie pierwszym urządzeniem VR, które posiadać będzie znaczek „Powered By Oculus”. W ciągu najbliższych lat zobaczymy więcej tego typu wspieranych produktów, zarówno mobilnych jak i działających z PC.

Współpraca na linii Samsung-Oculus od dłuższego czasu była „tajemnicą poliszynela” (Oculus Rift DK2 wykorzystuje ekrany od Galaxy Note 3). Irbie rzucił również trochę światła na początki tejże współpracy:

„Kiedy spotkaliśmy się z Samsungiem powiedzieli: ‚Jesteśmy zadowoleni ze wspierania waszego urządzenia naszymi ekranami, ale myślimy, że istnieje szansa na produkt mobilny’ i wtedy położyli pierwszy prototyp Gear VR na stole. Powiedzieli że pracują nad nim od paru miesięcy.” Irbie ,dodał że stało się to po wydarzeniach z targów CES, gdzie Oculus spowodował wielki światowy szum w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości i właśnie wtedy Samsung zdecydował się zaangażować w projekt.

Więcej informacji na temat Samsung Gear VR