PrioVR kamizelka dla graczy

PrioVR, czyli system kontrolerów wirtualnej rzeczywistości składający się z czujników umieszczonych w określonych punktach na ciele użytkownika, już wkrótce zadebiutuje na rynku konsumenckim. Pierwsze egzemplarze kamizelki powinny dotrzeć do graczy w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Twórcy urządzenia poinformowali na Kickstarterze fundatorów PrioVR, że są obecnie na etapie końcowych testów i wkrótce powinni przejść do procesu pełnej produkcji elektroniki.

PrioVR kamizelka dla graczy

Urządzenie zebrało na portalu crowdfundingowym kwotę 322 tysięcy dolarów, czyli ponad czterokrotnie więcej niż wynosił podstawowy cel zbiórki. Kamizelki dla graczy pierwotnie miały dotrzeć do pierwszych klientów w czerwcu 2014 roku. Niestety tak się nie stało. Rok później firma YEI Technology, która odpowiada za stworzenie systemu ogłosiła, że nie jest zadowolona z jakości ówczesnych egzemplarzy i postanowiła dokonać kilku ulepszeń, zanim ostatecznie zrealizuje zamówienia.

Cały zestaw składa się aż z 17 czujników umieszczonych na różnych częsciach ciała gracza: po trzy na rękach, po jednym na korpusie i na głowie, cztery na nogach, oraz pięć rozmieszczonych na pasie i stopach. Pozwalają one na bardzo dokładne odzwierciedlenie ruchów, na tyle wiernych rzeczywistości, że cały system może być z powodzeniem wykorzystywany do profesjonalnych zastosowań techniki „motion capture”.

Oprócz czujników każdy zestaw dodatkowo zawiera kontrolery, które użytkownik umieszcza w dłoniach. W wirtualnej rzeczywistości można im przypisać dowolną moc, broń lub inny obiekt. System nie potrzebuje żadnych dodatkowych zewnętrznych czujników i kamer.

Jakiś czas temu zaprezentowano współpracę kamizelki PrioVR z wielokierunkową bieżną do gier wirtualnej rzeczywistości Cyberith Virtualizer. Jak możecie zobaczyć na poniższym filmiku taki zestaw w połączeniu z goglami VR takimi jak Oculus Rift sprawia, że gracz jest w stanie wykorzystać całe swoje ciało do kontrolowania postaci w grze.

Osoby zainteresowane złożeniem zamówień przedpremierowych mogą to zrobić na stronie priovr.com. Kamizelka sprzedawana jest obecnie w cenie 1200$. Przybliżona data wysyłki – wiosna 2016.