Wraz z oficjalną premierą gogli Oculus Rift (28 marca 2016) zadebiutuje strategiczna gra czasu rzeczywistego typu ‚Tower Defense’ VR – Kittypocalypse. Tytuł pojawi się z czasem także na innych najpopularniejszych platformach wirtualnej rzeczywistości, tj. HTC Vive i PlayStation VR.

Kittypocalypse to gra wykorzystująca mechanikę popularnych w ostatnich latach gier w stylu ‚Tower Defense’, w których zadanie gracza polega na powstrzymywaniu kolejnych fal przeciwników poprzez stawianie wież obronnych czy też utrudnień na drodze, po której się poruszają. Dowolność w tym temacie jest bardzo duża, toteż tematem przewodnim najnowszej produkcji projektowanej od początku z myślą o goglach VR są… koty.

Duńskie niezależne studio Bolvërk Games odpowiedzialne za pracę nad Kittypocalypse opublikowało niedawno pierwszy trailer zapowiadający grę, na którym możemy zobaczyć hordy agresywnych kotów atakujące wieżyczki obronne gracza. Tak naprawdę są to kosmici, którzy przybrali postać uroczych zwierzaków, aby zmylić przeciwnika. Autorzy obiecują 20 unikalnych map, na których toczyć się będzie rozgrywka. Poniżej wspomniany trailer.

Gra Kittypocalypse w wersji alpha dla gogli Oculus Rift DK2 dostępna jest do pobrania tutaj.