Najnowsza wersja oprogramowania SteamVR w wersji beta otrzymała wsparcie kontrolerów ruchowych Oculus Touch. Oznacza to, że tytuły takie jak Google Earth VR czy Tilt Brush, które dotychczas działały wyłącznie z goglami HTC Vive, są już grywalne na Oculusie.

W najbliższy wtorek (6 grudnia) na rynku konsumenckim oficjalnie zadebiutują kontrolery ruchowe dla gogli Oculus Rift. Nieliczni szczęśliwcy, którzy już teraz są w posiadaniu Oculus Touch właśnie uzyskali dostęp do gier i aplikacji projektowanych do współpracy z kontrolerami dla gogli HTC Vive. Wszystko za sprawą aktualizacji SteamVR w wersji beta, która wprowadza wsparcie dla Touch’y.

Oculus Touch

Dotychczas VR-owa nakładka na Steam rozpoznawała kontrolery Oculusa jako urządzenia należące do zestawu HTC Vive co skutkowało nieprawidłowym wyświetlaniem ich cyfrowych odpowiedników w wirtualnym świecie, a także m.in. brakiem wibracji. Wspomniane niedogodności od teraz należą już do przeszłości.

Wsparcie Steama dla Oculus Touch oznacza także, że tytuły takie jak Google Earth VR, The Lab czy Tilt Brush, które jak dotąd poprawnie działały wyłącznie z goglami HTC Vive, są już grywalne na Oculusie. Listę wszystkich zmian wprowadzonych w najnowszej wersji SteamVR beta znajdziecie w tym miejscu.