Charakteryzująca się wysokiej jakości oprawą graficzną kosmiczna strzelanka Everspace została wydana w wersji beta. Gra posiada eksperymentalne wsparcie dla gogli Oculus Rift i HTC Vive.

We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy o zakończonej zebraniem 420 tysięcy Euro crowdfundingowej zbiórce niezależnego niemieckiego studia Rockfish Games. Należąca do gatunku „space combat shooter” gra Everspace, której wydanie było podstawowym celem kampanii, właśnie zadebiutowała w wersji beta wraz ze wsparciem dla gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift i HTC Vive.

Everspace, w przeciwieństwie do konkurencyjnego tytułu Elite: Dangerous, zamiast na zaawansowaną symulację stawia na aspekt zręcznościowy oraz nieskomplikowaną jednoosobową rozgrywkę. Gra charakteryzuje się wysokiej jakości oprawą graficzną i dźwiękową oraz nieliniowym scenariuszem. W związku z premierą wersji beta opublikowany został zwiastun zawierający fragmenty z rozgrywki.

Jak możecie dostrzec na trailerze gra oferuje dwa rodzaje perspektyw, z których możemy prowadzić rozgrywkę – TPP oraz FPP. Ten drugi powinien szczególnie przypaść do gustu użytkownikom gogli VR, ponieważ przebieg gry możemy wówczas obserwować z fotela pilota.

Warto jednak wspomnieć, iż wersja beta posiada jedynie eksperymentalny tryb wirtualnej rzeczywistości. Twórcy obiecują, że HUD oraz interfejs użytkownika, których w tym momencie brakuje, mają zostać wprowadzone dopiero za jakiś czas, niemniej jednak tytuł jest już w tej chwili grywalny.

Podstawowa wersja wyceniona została na 40 Euro i można ją kupić w tej chwili wyłącznie na oficjalnej stronie Everspace. Możliwość dołączenia do beta-testerów dostępna będzie jedynie do 31 lipca. Obecnie nieznana jest data premiery pełnej wersji gry, jednak powinna pojawić się jeszcze w tym roku.