W czwartek 25 czerwca 2015 odbyło się w Krakowie „KRK VR – pierwsze krakowskie spotkanie z wirtualną rzeczywistością”. Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji dotyczącej historii wirtualnej rzeczywistości oraz pierwszych rozwiązań VR sprzed 35 lat. Organizatorzy zaprezentowali później różne, współczesne rozwiązania sprzętowe umożliwiające wejście w wirtualny świat. Po prelekcji każdy z uczestników mógł przetestować Oculus Rift DK2. Organizatorzy – firma EPICVR zaprezentowała dwa autorskie projekty – filmy VR. Pierwszym z nich był „Wehikuł Czasu” za sprawą, którego każdy mógł odbyć kilka podróży w czasie.

Zaprezentowano też „Za tobą” – pierwszy polski horror VR, który wywarł ogromne wrażenie na uczestnikach. Każdy chętny mógł również przetestować gry VR.

View post on imgur.com

Spotkanie cieszyło się dużą frekwencją. Pojawiło się sporo osób z branży jak i również pasjonatów wirtualnej rzeczywistości nie związanych z nią zawodowo. Organizatorzy (www.epicvr.pl) nie wykluczają organizacji kolejnych podobnych wydarzeń w przyszłości.