W poniedziałek 21 marca 2016 odbyło się w Krakowie kolejne spotkanie z cyklu „KRK VR – krakowskie spotkania z wirtualną rzeczywistością”. Spotkanie pod patronatem portalu vrHunters.pl organizowane przez Adriana Łapczyńskiego i Ewę Wójcikowską, którzy razem tworzą grupę EPICVR, odbyło się w przestrzeni Ambasady Krakowian.

Wydarzenie rozpoczęła krótka prelekcja dotycząca innowacyjnej technologii jaką jest wirtualna rzeczywistość. Wspomniano między innymi o możliwościach jakie daje VR oraz rozwiązaniach sprzętowych umożliwiających wejście i interakcje w wirtualnym świecie. Nie zabrakło bieżących nowinek i ciekawostek. Kolejna część spotkania była otwartą dyskusją oraz prezentacją wielu filmów, aplikacji i gier na Oculusie oraz goglach VRIZZMO.

Zaproszonych zostało dwóch partnerów wydarzenia: 3D SFERA oraz VRIZZMO, którzy także mieli okazję zaprezentować twory swojej działalności.

Spotkanie cieszyło się dużą frekwencją. Pojawiło się kilka osób z branży jak i również pasjonatów wirtualnej rzeczywistości nie związanych z nią zawodowo. Organizatorzy www.epicvr.pl nie wykluczają organizacji kolejnych podobnych wydarzeń w przyszłości.