Platforma RiftCat zorganizowała konkurs, w którym niewielkim wysiłkiem możemy zawalczyć o kontroler Leap Motion. Ponadto, za wykonywanie akcji promocyjnych na rzecz konkursu przewidywane są dodatkowe nagrody w postaci gogli Dark Shader: Cardboard Kit, które mogą być pierwszym kontaktem z wirtualną rzeczywistością zanim doczekamy się premiery Oculus Rift.

Konkurs można znaleźć pod adresem: riftcat.com/Competition

Wraz z konkursem, twórcy wywodzącej się z Polski platformy RiftCat zapowiadają wielką aktualizację oprogramowania, w której przewidywana jest masowa zmiana szaty graficznej, usprawnienie trybu wirtualnej rzeczywistości oraz uruchomienie płatności. Zmiany te mają wejść w życie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

RiftCat przypomina popularną platformę dystrybucji gier dla komputerów PC – Steam, jednak w jego ofercie znajdują się wyłącznie gry i aplikacje VR. Przeglądanie oprogramowania VR na platformie nie wymaga używania myszki i klawiatury – wystarczą tylko gogle do wirtualnej rzeczywistości, aczkolwiek aplikacja oferuje również tryb dla standardowych monitorów. Platformę można pobrać na stronie riftcat.com. Więcej na temat Riftcata pisaliśmy w tym miejscu.