Life of Rome
Life of Rome

To może być jedna z najbardziej ambitnych produkcji na Oculus Rift jakie w tej chwili powstają. Brytyjskie Breakout Studio pracuje właśnie nad grą MMO „Life of Rome”, która ma na celu odtworzenie starożytnego miasta Rzym wraz z jego najbliższym otoczeniem, okolicznymi wsiami i fortami. Projekt realizowany jest od samego początku z myślą o okularach wirtualnej rzeczywistości, tak aby umożliwić graczom realistyczne doświadczenie obcowania w historycznym mieście.

Twórcy planują stworzyć świat o łącznej powierzchni 50 km2, który obejmować będzie zarówno rzymskie osady jak i obozy barbarzyńców. Zróżnicowane lokalizacje zawierać będą wiele istniejących wówczas budynków i miejsc publicznych takich jak: koloseum, targowiska, dzielnice handlowe, rzemieślnicze czy areny szkoleniowe dla wojska.

Otrzymamy możliwość wyboru postaci (rzymianin lub barbarzyńca) oraz jego ścieżki kariery. Może to być bohater zdobywca, przebiegły polityk lub członek plemienia. Ale to nie wszystko, ponieważ gracze będą mogli mieć szerszy wpływ na fabułę, ustanawiając program polityczny frakcji lub tworząc długoterminowe cele polityczne, gospodarcze lub wojskowe. Nie zabraknie również walk, które między sobą będą mogli stoczyć gracze, możliwości interakcji z niegrywalnymi postaciami oraz rozbudowanej fabuły i zadań pobocznych.

Głównym zadaniem jakie stawiają sobie twórcy „Życia Rzymu” jest stworzenie świata, który zadowoli zarówno graczy, oferując im wiele zróżnicowanych questów, jak i historyków jak najdokładniej odtwarzając starożytne miasto i jego architekturę. W chwili obecnej zamknięta wersja alpha „Life of Rome” planowana jest na koniec 2014 roku. Projekt zapowiada się obiecująco, dlatego będziemy bacznie przyglądać się postępom prac nad grą.

Oficjalna strona gry „Life of Rome”