Studio Linden Lab, które możecie kojarzyć z popularnej przed laty symulacji społeczeństwa Second Life, zapowiedziało uruchomienie w połowie roku programu „Creator Preview” dla osób zainteresowanych tworzeniem wirtualnego świata w ich najnowszym dziele Project Sansar.

Nowa platforma Linden Lab będzie następcą Second Life przeznaczonym na gogle wirtualnej rzeczywistości. Według wcześniejszych informacji Project Sansar w wersji oznaczonej numerem 1.0 powinien zadebiutować pod koniec 2016 roku. Osoby, który chciałby jako pierwsze uczestniczyć w tworzeniu nowego świata VR, mają szanse załapać się do programu „Creator Preview”, który ma ruszyć jeszcze tego lata. Wcześniej należy zgłosić swój akces i wypełnić przygotowany przez firmę formularz.

Project Sansar określany jest przez Linden Lab mianem platformy wirtualnych doświadczeń, której celem będzie demokratyzacja wirtualnej rzeczywistości i stworzenie nowego, kreatywnego medium. Platforma ta umożliwi jej użytkownikom proste tworzenie i udostępnianie własnych wieloosobowych doświadczeń, a także na zarabianie na nich. Ma być to na tyle łatwe i intuicyjne, że powinny poradzić sobie z tym wyzwaniem osoby na każdym poziomie zaawansowania.

Twórcy Project Sansar chcą jak najbardziej uprościć proces realizowania wizji użytkowników poprzez zapewnienie im wszechstronnej platformy, dzięki której będą mogli ominąć takie kwestie jak hosting, dystrybucja oprogramowania, system komunikacji, płatności online, tryb multiplayer czy zgodność z istniejącymi przepisami prawa.