Ujawniono datę premiery kolejnej gry na wyłączność gogli Oculus Rift. Lone Echo pojawi się 20 lipca wraz z bezpłatnym e-sportowym trybem dla wielu graczy.

Lone Echo – rozwijana w wolnym tempie pierwszoosobowa, narracyjna sieciowa przygodówka z naciskiem na interakcje z postaciami sterowanymi przez sztuczną inteligencję – zadebiutuje w sklepie Oculus Store już 20 lipca.

Produkcja studia Ready at Dawn zostanie wydana wraz z bezpłatnym trybem wieloosobowym o nazwie Echo Arena dedykowanym rozgrywkom e-sportowym. Pięcioosobowe zespoły „astronautów” zmierzą się w kosmicznych zawodach, których zasady można śmiało porównać z piłką ręczną. Jedną z różnic, pomijając stan nieważkości, będzie możliwość uderzania przeciwników pięściami.

Echo Arena została podczas targów E3 zapowiedziana jako jedna z dwóch gier, które dołączą do organizowanych przez ESL rozgrywek VR Challenger League.

Podstawowa wersja Lone Echo przeniesie nas do roku 2126 gdzie wcielimy się w „skórę” robota o imieniu Jack. Jej twórcy opracowali bazujący na fizyce autorski system poruszania się po środowisku gry opierający się na generowanych proceduralnie animacjach dłoni. Jak możecie zauważyć na poniższym nagraniu gracz jest w stanie w naturalny sposób złapać się wszelkich elementów otoczenia oraz różnego rodzaju obiektów.

Long Echo dostępne jest już w przedsprzedaży w sklepie Oculus Home. Gra została wyceniona na 40 dolarów. Do dnia premiery możemy zakupić ją w cenie 35 dolarów.