Lucky's Tale

Lucky’s Tale to gra, która pierwotnie była przygotowywana na Oculus Rift. Niedawno ogłoszona współpraca pomiędzy firmami Oculus VR i Samsung sprawiła, że przygody kreskówkowego liska trafią także na Gear VR.

Za grę odpowiedzialne jest studio Playful, twórcy popularnej – szczególnie na portalach społecznościowych – gry „Words within Friends”. Lucky’s Tale to zupełnie nowe spojrzenie na „platformówki” projektowane od początku z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Tytułowy Lucky to wesoły stworek, którego zadania są podobne jak w większości tego typu gier. Biega, skacze, eliminuje wrogów, szukając sekretnych przejść i ukrytych „skarbów”. Wydawałoby się, że jest to zwykła „platformówka”, jednak to co odróżnia grę od pozostałych tego typu produkcji jest sposób obserwacji świata. Dzięki Oculus Rift, a teraz także Samsung Gear VR otrzymamy możliwość rozglądania się po świecie z perspektywy trzeciej osoby za pomocą ruchów głowy.

Nie wiadomo czy w związku z wcześniejszą premierą Gear VR, zmienione zostały plany wydawnicze gry, jednak prawdopodobnie wersja na urządzenie Samsunga, będzie nieco ograniczona wobec wersji na Oculus Rift. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy, jest brak kamery śledzącej ruchy głowy użytkownika w Gear VR. Śledzenie w urządzeniu Samsunga odbywa się jedynie za pomocą akcelerometru oraz żyroskopu.