Filmy 360° i gogle VR to kombinacja, która pozwala w kilka chwil przenieść się w centrum interesujących wydarzeń. Możliwości są nieograniczone, a ostatnim tego dowodem są nowe polskie sferyczne produkcje. Wyświetlając wspomniane filmy w wirtualnej rzeczywistości możemy stać się uczestnikiem demonstracji KOD, obejrzeć kulisy meczu reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz odwiedzić wrocławskie ZOO.

Kulisy meczu Polska – Islandia (13.11.2015) w 360°

Jest to pierwszy film dla reprezentacji Polski w piłce nożnej zrealizowany w technologii 360. Podczas meczu Polska – Islandia, który odbył się 13 listopada 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie, specjalny system kamer 360°, filmujący rzeczywistość we wszystkich kierunkach, uchwycił nie tylko zmagania piłkarzy, ale również otoczenie, atmosferę na trybunach oraz reakcje kibiców dopingujących drużynę biało-czerwonych. Film powstał we współpracy z firmą ImmersionVR zajmującą się tworzeniem treści na urządzenia wirtualnej rzeczywistości.

Demonstracja KOD w 360°

Newsweek opublikował materiał zarejestrowany kamerą 360-stopni podczas demonstracji organizowanej przez Komitet Obrony Demokracji (KOD).

Wrocławskie ZOO w 360°

Na koniec coś mniej emocjonującego, lecz równie wartego uwagi. Firma VR Premium przy współpracy z Wrocławskim Ogrodem Zoologicznym zrealizowała 360-stopniowy materiał przedstawiający ujęcia z jednego z najbardziej znanych polskich obiektów tego typu.

Powyższe filmy 360º można oglądać za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli typu Cardboard (także Samsung Gear VR). W przypadku posiadaczy gogli VR Oculus Rift w wersji DK2 polecamy darmowy program Virtual Desktop (najnowsza wersja do pobrania tutaj), który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa oraz możliwość ich zapisania na dysk (lepsza jakość).