Nie lada gratka czeka kibiców odwiedzających rozpoczynający się już jutro w Nowym Jorku wielkoszlemowy tenisowy turniej US Open. Będą oni mieli okazje wirtualnie zagrać przeciwko jednej ze światowych gwiazd tenisa – Marii Szarapowej.

Czterominutowe doświadczenie „You Vs Sharapova” powstało we współpracy z American Express i prezentowane będzie na goglach wirtualnej rzeczywistości HTC Vive. Fani wykorzystując bezprzewodowe kontrolery i system trackingu SteamVR Lighthouse staną na przeciw Szarapowej i spróbują odebrać jej serwis. Poniżej można obejrzeć materiał zarejestrowany podczas powstawania doświadczenia.

Trzecia na świecie w rankingu kobiecego tenisa Szarapowa spędziła dziewięć godzin w specjalnym studiu nagrań, wyposażonym m.in w strój ‚motion capture’, green screen oraz skaner ciała 3D. W trakcie sesji zarejestrowane zostały uderzone przez nią piłki, każdy szczegół jej twarzy oraz ruchy ciała i sylwetka tenisistki. Wszystko po to, aby uczestnicy eksperymentu doświadczyli wrażenia faktycznego udziału w grze przeciwko tenisowej gwieździe.

„Dla fanów, którzy nie mają okazji zmierzyć się przeciwko mnie na korcie, będzie to doświadczenie bardzo zbliżone do rzeczywistości. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby było one tak rzeczywiste jak to tylko możliwe.” – powiedziała Szarapowa po zakończeniu sesji.