Niemiecki oddział sieci Media Markt przypadkowo opublikował cenę Oculus Touch. Jeżeli nie był to zwykły błąd pracownika sklepu za kontrolery ruchowe dla gogli Oculus Rift zapłacimy 199 Euro.

Ujawniona przez niemiecki sklep cena Oculus Touch w przeliczeniu na naszą walutę wyniesie około 863 zł. Jest to kwota bardzo zbliżona do różnicy w cenie pomiędzy konsumencką wersją gogli Oculus Rift a HTC Vive. W przypadku tego drugiego headsetu, wycenionego o 200 Euro więcej od Rifta, w zestawie znajdziemy już dedykowane kontrolery ruchowe. Wygląda więc na to, że za oba zestawy zapłacimy tyle samo.

Jeżeli tak by się stało (wycena kontrolerów zniknęła już ze strony Media Markt) zawartość zestawu Oculusa okaże się nieco bardziej rozbudowana. Przypomnijmy, że wraz z goglami w pudełku znajdziemy gamepada Xbox One, wbudowane słuchawki oraz niewielkich rozmiarów pilota, który przydaje się podczas wykonywania w wirtualnej rzeczywistości prostych czynności, takich jak np. obsługa Oculusowego sklepu.

Oculus Touch

W lipcu Oculus VR rozpoczął wysyłkę deweloperskich wersji kontrolerów studiom, które przygotowują „VR-content”. Do czasu premiery zapowiedzianej na koniec roku wersji konsumenckiej zostanie wysłanych ponad pięć tysięcy „dev-kitów” Oculus Touch.

Niestety nadal nie znamy dokładnej daty debiutu Oculus Touch ani oficjalnej ceny. Prawdopodobnie na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać do październikowej konferencji Oculus Connect 3.