Informacja prasowa

European VR Congress podejmuje nowatorską tematykę, a jednocześnie jest miejscem prezentacji najnowszych technologii, często nadal niedostępnych w Polsce. Uczestnicy kongresu będą mogli przetestować gogle do rozszerzonej rzeczywistości HoloLens – jeden z najważniejszych produktów Microsoftu. Konferencja będzie również jednym z pierwszych wydarzeń transmitowanych na żywo w 360 stopniach.

W części Expo, European VR Congress na stoisku Senfino goście wypróbują HoloLens – okrzyknięte już teraz jednym z najważniejszych produktów Microsoftu. Gogle pozwalają równocześnie widzieć otaczającą nas realną przestrzeń i hologramy, które się w nią wtapiają. Co więcej, aplikację można skonfigurować tak, by inni posiadacze również uczestniczyli w zmodyfikowanym świecie, co stwarza wielkie możliwości i szanse wykorzystania w biznesie i rozrywce. European VR Congress będzie jedną z niewielu okazji do przetestowania tego rewolucyjnego produktu w Polsce, ponieważ okulary nie są jeszcze dostępne w naszym kraju.

microsoft-hololens9

Wszyscy zainteresowani, którym nie uda się dotrzeć na wydarzenie, przez pierwsze dwie godziny mają możliwość być z nami dzięki transmisji wideo 360°. Jest to jedna z pierwszych w Polsce tego typu transmisji, zrealizowana przez firmę BIVROST – twórcę kamery do livestreamingu 360° oraz profesjonalnych rigów kamerowych umożliwiających nagrywanie filmów sferycznych, w jakości cinematic VR. Transmisje tego typu dają widzom odczucie realnego uczestnictwa w wydarzeniu oraz możliwość decydowania o tym, na co w danym momencie zwrócić uwagę i w którą stronę skierować wzrok.

BIVROST 360

Dzięki transmisji widzowie będą świadkami otwarcia kongresu, będą mogli zobaczą część wystawową – Expo, a także wezmą udział w trzech sesjach prowadzonych przez: Kelli Peter – z Discovery Communication, która opowie o początkach, rozwoju i doświadczeniach w wykorzystywaniu wirtualnej rzeczywistości przez Discovery; Adama Stachowskiego, który objaśni, dlaczego produkcje VR silnie wpływają na widzów oraz Katarzyny Jaklewicz – Dyrektor Działu Rozwoju Cyfrowego Gazety Wyborczej i przewodniczącej rady programowej European VR Congress, która opowie o potencjale jaki kryje się w technologii VR. Link do transmisji dostępny będzie na stronie Kongresu. Obejrzeć ją będzie można również na smartfonie poprzez mobilną aplikację YouTube oraz na goglach typu cardboard.

European VR Congress 2016

Od dziś działa też oficjalna aplikacja VR Congress 2016, która umożliwia uczestnikom dostęp do wszelkich niezbędnych informacji o wydarzeniu, daje aktualny program, biogramy prelegentów, opisy firm partnerskich, a także umożliwia wymianę opinii na temat wydarzenia. Działa na urządzenia (telefony i tablety) z systemami Android i iOS.


Portal vrHunters.pl objął patronat medialny nad European VR Congress 2016.