Firma Microsoft opublikowała kolejny materiał filmowy prezentujący możliwości holograficznych gogli AR – Hololens. Tym razem pokazano nam w jaki sposób z nowej technologii skorzystają studenci medycyny. Przy okazji dowiedzieliśmy się jak duży jest zasięg pola widzenia w okularach.

Materiał powstały we współpracy z prywatnym uniwersytetem badawczym w Cleveland (Case Western Reserve University) pokazuje w jaki sposób uczelnia chce łączyć tradycyjne formy nauczania z rozszerzoną rzeczywistością. Studenci przy użyciu Hololens mogą np. wchodzić w interakcje z holograficznymi modelami anatomicznymi, aby szczegółowo przyjrzeć się zasadom funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Urządzenie pozwoli studentom medycyny w bezstresowy sposób zdobywać wiedzę na temat układu nerwowego, układu kostnego czy różnych wewnętrznych narządów ludzkiego ciała. Uniwersytet chce wykorzystać Hololens także w innych dziedzinach nauki takich jak historia sztuki czy antropologia.

Na udostępnionym filmiku pokazano coś jeszcze. W internecie możemy znaleźć opinie osób, które miały okazję osobiście doświadczyć możliwości urządzenia. Choć generalnie są one pozytywne to jest jeden aspekt, który w obecnej formie znacznie ogranicza możliwości okularów. Mowa o mocno okrojonym obszarze pola widzenia, dzięki czemu Hololens nie prezentuje się już tak atrakcyjnie jak na wcześniejszych prezentacjach czy materiałach promocyjnych. Tym razem Microsoft postanowił był bardziej szczery wobec potencjalnych klientów i w kilku miejscach materiału możemy zobaczyć prostokąt, wewnątrz którego wyświetlane są hologramy. Doskonale to widać w 1:24 lub 1:41 gdzie część hologramów niemieszcząca się w polu widzenia po prostu znika.

Microsoft Hololens nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Nie wiadomo nic również o potencjalnej cenie urządzenia.