Serwis WinBeta opublikował materiał, na którym możemy zobaczyć proces rozpakowywania oraz pierwsze wrażenia z testowania deweloperskiej wersji okularów rozszerzonej rzeczywistości Microsoft HoloLens.

Zapakowane w eleganckie pudełko w ciemnych kolorach, a w środku okrągły futerał. Po jego otwarciu unosi się zapach jak we wnętrzu nowego samochodu i ukazują się gogle. To co od razu rzuca się w oczy to dopracowany każdy szczegół. Są lekkie, solidne i prezentują się bardzo estetycznie. Pierwsze wrażenie jest magiczne i ekscytujące. Zobaczcie sami…

HoloLens jest tak naprawdę komputerem z Windows 10, na którym w przyszłości uruchomimy wszystkie aplikacje działające z tym systemem. Każda z takich aplikacji na przezroczystym ekranie okularów wyświetlana jest w postaci hologramu. W zależności od oprogramowania urządzenie jest w stanie wyświetlać doświadczenia zarówno wirtualnej jak i rozszerzonej rzeczywistości, przez co wiele osób związanych z branżą VR/AR określa je mianem gogli mieszanej rzeczywistości (Mixed Reality – MR).

Microsoft niechętnie wypowiada się na temat premiery wersji konsumenckiej gogli. Prezes zarządu firmy Microsoft Satya Nadella w wywiadzie dla BBC udzielonym w ubiegłym roku ujawnił, iż pierwsza wersja HoloLens przeznaczona będzie dla twórców oprogramowania oraz rynku biznesowego. Microsoft CEO wspomina również o „5-letniej podróży”, której efektem końcowym będzie wdrożenie technologii do wielu różnych branż, takich jak np. medycyna.

Deweloperska wersja urządzenia sprzedawana jest w cenie 3000 dolarów. Oferta Microsoftu dostępna jest niestety jedynie dla deweloperów ze Stanów Zjednoczonych oraz Kanady i to nie wszystkich. Złożenie aplikacji nie jest jednoznaczne ze złożeniem zamówienia przedpremierowego. Firma selekcjonuje pierwszych użytkowników Hololens.

Więcej informacji na temat: Microsoft HoloLens