Zapowiedź współpracy z twórcami gogli HTC Vive to nie jedyny akcent związany z technologią Virtual Reality, zaprezentowany podczas konferencji E3 Microsoftu. Firma przeprowadziła demonstrację działania holograficznych okularów AR/VR Hololens na przykładzie popularnej gry Minecraft.

microsoft hololens

Uczestnicy spotkania byli świadkami prezentacji możliwości urządzenia w połączeniu ze specjalną wersją Minecrafta, która już w styczniu pojawiła się w materiałach promocyjnych, wraz z zapowiedzią okularów. Aplikacja wydaje się być zupełnie inną grą niż klasyczna wersja dostępna na PC-ty i nie jest do końca jasne jak tego typu rozgrywka mogłaby wyglądać. Oprócz wspólnej gry z osobami nieposiadającymi holograficznych okularów, możliwe będzie także wydawanie komend głosowych oraz wykorzystanie gestów w celu ingerencji w wyświetlaną konstrukcję. Pełny film z prezentacji można obejrzeć poniżej.

Microsoft Hololens jest tak naprawdę komputerem z Windows 10, na którym uruchomimy wszystkie aplikacje działające z tym systemem. Każda z takich aplikacji na okularach wyświetlana będzie w postaci hologramu. Urządzenie posiada możliwość podłączenia do sieci. Podczas konferencji nie poznaliśmy niestety żadnych szczegółów dotyczących daty premiery ani ceny Hololens.