Samsung uruchomił zapisy przedpremierowe na nową, odświeżoną wersję mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości Gear VR.

Najnowsza wersja mobilnego headsetu Samsunga, która podobnie jak poprzednie edycje powstała przy współpracy z producentami gogli Oculus Rift, została wyceniona na 99$.

W porównaniu do poprzednika niewielkiej zmianie uległy parametry urządzenia. Nowy Gear VR (nazwa kodowa SM-R323) wyposażono w soczewki o zasięgu pola widzenia wynoszącym 101º, czyli o 5 stopni więcej, niż wydana w listopadzie ubiegłego roku pierwsza konsumencka wersja headsetu (SM-R322). Jeżeli chodzi o wagę samych gogli zmniejszono ją z 318 do 312 gram.

Urządzenie wyposażone zostało w nowe złącze USB typu C umożliwiające podpięcie nowego flagowego phableta Koreańczyków – Samsung Galaxy Note 7. Zdecydowano się jednak na pozostawienie złącza micro-USB, dlatego też z headsetu będą mogli skorzystać posiadacze smartfonów z serii Galaxy wypuszczonych przez Samsunga w 2015 roku, czyli Galaxy Note 5, S6 oraz S6 Edge i Edge+, a także wydanych w tym roku S7 i S7 Edge.

Samsung Gear VR czarny

Preordery można składać na oficjalnej stronie Samsunga. Realizacja zamówień przedpremierowych rozpocznie się 19 sierpnia, w dniu oficjalnej premiery odświeżonej wersji gogli Gear VR. Więcej na temat urządzenia pisaliśmy w tym miejscu.