Użytkownicy Xbox One mogą już strumieniować konsolowe gry bezpośrednio na gogle Oculus Rift. Zostaną one wyświetlone na wielkim wirtualnym ekranie.

Microsoft uruchomił nową usługę umożliwiającą uruchomienie gier z konsoli Xbox One na goglach Oculus Rift. Niestety w tym przypadku nie chodzi o pełne zanurzenie w środowisku danej gry, lecz o wielki wirtualny ekran, na którym toczyć się będzie rozgrywka w tradycyjny sposób.

Funkcja ta dla wielu graczy zapewne okaże się jedynie ciekawostką, a to z uwagi na niedostatecznie dużą rozdzielczość oferowaną przez gogle Oculus Rift. Niemniej jednak może to być interesująca alternatywa dla osób, które z różnych powodów nie mogą korzystać z telewizora.

Twórcy usługi przygotowali trzy rożne wirtualne środowiska, w których możemy prowadzić rozgrywkę. Ponadto aplikacja umożliwia wybór rodzaju ekranu (płaski lub zakrzywiony) oraz zmianę jego rozmiaru.

Do uruchomienia strumieniowania potrzebować będziemy gogli Oculusa zainstalowanych na komputerze z systemem Windows 10 oraz aplikację Xbox One Streaming, która udostępniona została bezpłatnie w Oculus Store. Aby rozgrywka na wielkim ekranie była możliwa zarówno konsola jak PC muszą należeć do tej samej sieci.

Tymczasem pod koniec przyszłego roku powinna zadebiutować nowa konsola Microsoftu „Xbox Scorpio„, która podobnie jak PlayStation 4 otrzyma możliwość pełnoprawnej rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości. Na razie jednak nie wiadomo jakie gogle VR do niej podłączymy. Istnieją spekulację, że może to być obecna wersja Oculus Rift (CV1).