Informacja prasowa

Międzynarodowy wydawca My.com ujawnia debiutancki projekt VR na PC własnego studia deweloperskiego „VR Invaders”, czyli osadzonej w świecie sci-fi strzelaniny, w której gracze zanurzą się w cybernetycznej rzeczywistości. VR Invaders ukaże się jeszcze w tym roku na Steamie i w Oculus Store na systemy HTC Vive i Oculus Rift.

W VR Invaders gracze wejdą w rolę „nurka” (Diver), członka specjalnego oddziału pomocowego w wirtualnej rzeczywistości, ratującego użytkowników, którzy utknęli w VR. Podczas rutynowej akcji ratunkowej oddział niespodziewanie atakują wygenerowane przez złośliwy program wirusowy drony.

Zadaniem graczy będzie obrona przed dronami oraz pokonanie bossów, czyhających na końcu każdego z dziesięciu poziomów gry. Do obrony służy im wyrzutnia z trzema trybami ognia oraz tarcza energetyczna. Dodatkowo gracze mogą posługiwać się umiejętnościami specjalnymi, jak spowalnianie czasu, co będzie szczególnie przydatne w wygenerowanych przez wirus, krytycznych sytuacjach.

VR Invaders cechuje imponująca grafika i dbałość o detale, dzięki wsparciu Unreal Engine 4, oraz liczne mechaniki gry, wyjątkowe dla shooterów w wirtualnej rzeczywistości.