Dobre wieści dla osób noszących okulary. Już niedługo w sprzedaży pojawi się specjalna nakładka dla gogli Oculus Rift, dzięki której zwiększy się ilość miejsca dzieląca soczewki i twarz użytkownika.

Konsumencka wersja gogli Oculus Rift nie jest najlepszym rozwiązaniem VR dla osób noszących okulary korekcyjne. Co prawda jeżeli oprawki są niewielkich rozmiarów korzystanie z headsetu jest możliwe, ale niestety narażamy się na potencjalne uszkodzenia, zarówno jeżeli chodzi o szkła okularowe jak i soczewki gogli. Rozwiązaniem ma być specjalna nakładka poszerzająca wnętrze urządzenia.

Na Kickstarterze trwa obecnie zbiórka funduszy na realizację tego typu nakładki. Zapewni ona dodatkową przestrzeń dla użytkowników Oculusa noszących okulary, a dodatkowo posiadać będzie zbudowaną z pianki zdejmowalną warstwę wierzchnią poprawiającą komfort korzystania z gogli. Za jej produkcje odpowiada firma VR Cover, ta sama, która od dwóch lat produkuje wymienne osłony higieniczne dla popularnych modeli headsetów VR.

Do zakończenia zbiórki pozostał jeszcze prawie miesiąc, ale udało się już przeskoczyć próg 12 tysięcy Euro, konieczny do sfinalizowania projektu. Nakładkę możemy zakupić w cenie 29€. Dostawa planowana jest na wrzesień.

Warto zaznaczyć, ze producenci omawianej nakładki stoją także za projektem VR Lens Lab. Są to specjalne soczewki korekcyjne, które można zamówić z konkretną liczbą dioptrii dopasowaną do wady wzroku. Soczewki „na receptę” kompatybilne są z najnowszymi headsetami Oculus Rift i HTC Vive. Więcej do poczytania na ich temat znajdziecie tutaj.