Koncern BMW we współpracy z firmą Qualcomm zamierza przenieść rzeczywistość rozszerzoną do branży motoryzacyjnej. W Szanghaju zaprezentowano nowatorski prototyp systemu ‚MINI Augmented Vision’ zaprojektowany do używania we wnętrzu samochodu.

W skład systemu wchodzą okulary rzeczywistości rozszerzonej o specyficznych właściwościach. Jedną z najbardziej interesujących możliwości, jakie będzie posiadać urządzenie, jest zdolność widzenia przez elementy samochodu, która zdecydowanie polepszy widoczność podczas manewrów takich jak cofanie lub parkowanie. Dodatkowo w okularach ma znajdować się sterowane głową menu z aplikacją nawigacji, możliwością wysyłania wiadomości oraz widokiem z kamerki cofania znajdującej się w tylnej części samochodu.

Choć w początkowej fazie produkt ten będzie dostępny tylko dla niewielkiego grona klientów, to w niedalekiej przyszłości takie urządzenia mogą stać się elementem standardowego wyposażenia samochodu. Czyżby nadchodziła kolejna rewolucja technologiczna w motoryzacji?