Zapraszamy na podsumowanie najciekawszych 360-stopniowych filmów, które pojawiły w grudniu w serwisie YouTube.

UWAGA: Wszystkie poniższe materiały można oglądać za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli Cardboard. W przypadku posiadaczy gogli VR Oculus Rift w wersji DK2 polecamy darmowy program Virtual Desktop (najnowsza wersja do pobrania tutaj), który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa oraz możliwość ich zapisania na dysk (lepsza jakość).

Podróże 360

Tradycyjnie w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć 360-stopniowych filmów podróżniczych, których z miesiąca na miesiąc pojawia się coraz więcej.

Inside North Korea VR – Nagranie powstało w Korei Północnej we współpracy firmy Jaunt wyspecjalizowanej w produkcji 360-stopniowych materiałów filmowych i amerykańskiej telewizji ABC News. Wirtualna wycieczka obejmuje m.in. zwiedzanie stołecznych ulic i stacji metra oraz kilku innych miejsc. Głównym punktem wyprawy jest wielka parada wojskowa, która corocznie odbywa się na placu Kim Ir Sena. Więcej filmów 360º nakręconych w Korei Północnej znajdziecie tutaj.

Inside Syria VR – kolejny reportaż nakręcony przez Jaunt VR wspólnie z dziennikarzami ABC News w Syrii, tym razem w celu rejestracji zabytków zagrożonych trwającą w tym kraju wojną.

The North Face: Nepal to zapis podróży alpinisty i filmowca Renana Ozturka do Nepalu.

Tokyo 360°

San Francisco 360°

Ocean Drive, Miami 360°

Climate Change (China) – Materiał przedstawiający skutki zanieczyszczenia środowiska na przykładzie Chin.

New York City Holiday Cheer – Nowy Jork w czasie świąt.

360 Holiday Tour at the White House – Jeśli zastanawiałeś się jak wygląda Biały Dom w okresie świąt, ten film 360º powinien być wyczerpującą odpowiedzią.

Special Delivery (animacja)

Pozostajemy w klimacie świątecznym. Czterominutowy film animowany stworzony z okazji świąt Bożego Narodzenia przez nagradzaną Oscarami brytyjską wytwórnię filmów animowanych Aardman Animations. Studio znane jest przede wszystkim z serii Wallace i Gromit oraz filmu Wpuszczony w kanał (ang. Flushed Away, 2006).

Film powstał dzięki nowej inicjatywie „Google Spotlight Stories” będącej nową formą interaktywnej rozrywki stworzonej z myślą o posiadaczach urządzeń mobilnych i wirtualnej rzeczywistości. Animowany materiał można oglądać wielokrotnie gdyż na „planie” jednocześnie rozgrywa się wiele historii, które z czasem łączą się w spójną całość.

Lasy Państwowe 360º

Na kanale Lasów Państwowych na YouTubie pojawiły się dwa filmy 360º wyprodukowane przez wrocławską firmę VR Premium. Materiały zrealizowano w ramach podsumowania dwóch projektów unijnych.

Więcej na temat powyższych filmów przeczytacie w tym miejscu.

Gry

Assassin’s Creed Syndicate – Jack the Ripper. 360-stopniowy zwiastun gry Assassin’s Creed Syndicate, który ma za zadnie pomóc w promocji najnowszego płatnego dodatku DLC – Jack the Ripper (Kuba Rozpruwacz). Na blogu Ubisoft możemy przeczytać, że jest to wewnętrzny, eksperymentalny projekt, który okazał się tak dobry, że firma postanowiła się nim podzielić.

Clash of Clans 360 to najpopularniejszy film 360º na YouTube w ubiegłym miesiącu (ponad 30 milionów wyświetleń). Jest to komputerowa animacja stworzona opublikowana przez twórców popularnej na urządzeniach mobilnych gry Clash of Clans.

GTA V – Gameplay 360°

DriveClub

W sieci pojawił się 360-stopniowy materiał z gry wyścigowej DriveClub, która być może w przyszłości otrzyma wsparcie gogli PlayStation VR. Film przedstawia przejazd Mercedesem AMG S65 Coupé po różnych trasach dostępnych w grze.

Dota 2 Xmas party 360°

Sport

Wizyta na meczu CSKA Sofia.

Zjazd na longboardzie.

Boks – Jacobs vs. Quillin. Możliwość sprawdzenia jak w przyszłości będzie można oglądać walki na ringu.

Przejażdżka z Red Bullem po torze Motorsport Park w Cromwell w Nowej Zelandii.

Motocross Chaos (Red Bull)

Wyścig Mydelniczek (Red Bull)

Surfing na Tahiti.

Wypadek kierowcy Nelsona Piqueta podczas wyścigu z serii Formula E (samochody elektryczne).

Trening drużyny futbolu amerykańskiego New England Patriots.

Discovery VR

Ad.M.a – Nic się nie zmienia

Polski teledysk zrealizowany w technologii 360º.

Interactive Paranormal Activity Seance

Coś dla fanów mocnych wrażeń i filmu Paranormal Activity.

Steve-O (Jackass) + The Dudesons

ZOBACZ TAKŻE: Najciekawsze filmy 360º – listopad 2015