Zapraszamy na kolejne podsumowanie najciekawszych (naszym zdaniem) 360-stopniowych filmów, które pojawiły się w serwisie YouTube w ciągu minionego miesiąca. W maju aktualizację otrzymała oficjalna aplikacja YouTube dla systemu iOS, dzięki czemu użytkownicy smartfonów iPhone posiadający mobilne gogle wirtualnej rzeczywistości typu Cardboard mogą od teraz śmiało korzystać z naszych sferycznych propozycji.


UWAGA: Wszystkie poniższe materiały można oglądać za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli typu Cardboard (Androida i iOS). W przypadku konsumenckich wersji gogli Oculus Rift i HTC Vive warunkiem jest posiadanie płatnego oprogramowania. Usługę taką oferuje aplikacja Virtual Desktop, która posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa oraz możliwość zapisania ich na dysk (lepsza jakość). Oprogramowanie dostępne jest na platformie Steam w cenie 14,99€.

360 Google Spotlight Story: Pearl

Kolejny film z cyklu Spotlight Story, produkowanego przez firmę Google. Jest to seria krótkich 360-stopniowych filmów przeznaczonych głównie na gogle typu Cardboard, których kolejne odcinki udostępniane są poprzez bezpłatną mobilną aplikację. Najnowsza produkcja o nazwie Pearl jest czymś w rodzaju animowanego musicalu, którego cała akcja rozgrywa się podczas rodzinnej wycieczki samochodowej. Nie powiem nic więcej… to trzeba zobaczyć!

Warszawskie muzea w 360° VR

Przegapiłaś/eś Noc Muzeów, czyli darmową okazję do pozwiedzania najpopularniejszych wystaw, galerii i innych ośrodków kultury? Jeszcze nic straconego. W związku z tegoroczną edycją imprezy na kanale gazeta.pl pojawił się sferyczny film 3D zarejestrowany kamerą 360°, przedstawiający wnętrza warszawskich muzeów.

„Na filmie możecie zobaczyć m.in. rekonstrukcję drewnianego sklepienia synagogi z Gwoźdźca na Ukrainie – jeden z najbardziej imponujących elementów wystawy stałej w Muzeum POLIN, interaktywną makietę Krakowa i Kazimierza, przybliżającą funkcjonowanie żydowskiej gminy (Muzeum POLIN), salę z repliką 1:1 samolotu Liberator (Muzeum Powstania Warszawskiego) oraz oba piętra ogromnego i pełnego atrakcji Centrum Nauki Kopernik.” – głosi oficjalna zapowiedź filmu, którego producentem jest warszawska firma Standam.dm.

Kancelaria Premiera

Kilka 360-stopniowych filmów z okazji Nocy Muzeów opublikowała w ostatnich dniach także Kancelaria Premiera. W tej technologii została zarejestrowana m.in. Sala Obrazowa znajdująca się w Gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy Alejach Ujazdowskich.

Więcej filmów z Kancelarii Premiera znajdziecie w tym miejscu.

Nowości od VR Premium

Przegląd ostatnich realizacji wrocławskiej firmy VR Premium rozpoczynamy od filmu nakręconego podczas imprezy ESK 2016 – Koalicja Miast Wrocław + Lublin.

Reklama alkoholi Happy Horse, przeznaczona na rynek chiński. Kręcone w zamku Moszna niedaleko Opola.

Reklama mleka w proszku Mamilov, również na rynek chiński. Kręcone na Opolszczyźnie.

Film reklamowy dla firmy Schrack Seconet, prezentowany na targach Securex 2016 w Poznaniu. Możliwość obejrzenia Sopotu, Gdańska, Warszawy i Wrocławia z lotu ptaka.

Film promocyjny dla firmy Nomax, prezentowany na największych na świecie targach spożywczych IFFA we Frankfurcie nad Menem.

Roland-Garros 360°

Eurosport udostępnił mobilną aplikację VR, która pozwala kibicom na całym świecie przenieść się w centrum ważnych wydarzeń sportowych. Obecnie w Eurosport VR znajdziemy codzienne podsumowanie najciekawszych wydarzeń turnieju Roland Garros. Z kolei bezpośrednie transmisje w 360-stopniach z meczów tenisowych na gogle VR przeprowadza francuski nadawca publiczny France Télévisions. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Tornado w 360°

W ubiegłym miesiącu pojawiło się kilka filmów, które zostały nakręcone podczas niedawnej serii tornad w stanie Kolorado (uwaga na hałas).

World of Tanks

Kolejny krótkometrażowy film VR zrealizowany przez twórców popularnej gry World of Tanks. Powstał on na podstawie wspomnień weteranów II wojny światowej przy użyciu kamery 360-stopni oraz efektów specjalnych wygenerowanych komputerowo.

Hitman 360

Wizyta w Marrakeszu.

Super Mario 360

Ciekawa prezentacja historii gier z serii Super Mario.

Total War: WARHAMMER 360° Trailer

Sferyczny zwiastun nowej gry z serii Total War.

Parada wojskowa w Moskwie

Przelot „Russian Knights” zespołu akrobacyjnego sił powietrznych Rosji nad Moskwą.

Przejażdżka czołgiem na Plac Czerwony podczas parady wojskowej.

McDonald’s: Angry Birds 360 Takeover

Najczęściej wyświetlany film 360° w maju.

Top Gear 360

Prezentacja nowego układu toru, przez nowego prowadzącego program Top Gear. Przejazd rallycrossowym Mini Cooperem.

Pogromcy mitów

Film zrealizowany przez stację Discovery przedstawiający wycieczkę po słynnej hali magazynowej znanej z programu „Pogromcy mitów” (org. „MythBusters”).

Leicester City mistrzem Anglii

Moment, w którym zespół Leicester City zostaje sensacyjnym mistrzem Anglii w piłce nożnej. Materiał przedstawia reakcję kibiców oglądających mecz w pubie.

Miejska parada na cześć zwycięzców.

Warner Bros. Pictures

Krótki 360-stopniony horror nakręcony z okazji wchodzącego w tym miesiącu do kin filmu Obecność 2 (org. The Conjuring 2).

Pure McCartney VR

Paul McCartney (dawniej The Beatles) opublikował sześcioczęściową serię dokumentalną w 360-stopniach mającą za zadanie promować jego najnowszą płytę Pure McCartney. Poniżej jeden z odcinków.

Dancing with the Stars 360°

Nagranie z amerykańskiej wersji programu „Taniec z gwiazdami”.

Dubai Theme Park Rollercoaster

Wizyta w chińskiej kopalni Bitcoin

Google I/O 2016 – Keynote 360

Keynote otwierający konferencję I/O 2016 w Mountain View, podczas której firma Google wyznaczyła nowe standardy technologiczne na kolejne lata, m.in. nowe mobilne gogle Daydream VR.

Zobacz także: Najciekawsze filmy 360º – kwiecień 2016