Netflix pracuje nad przeniesieniem swojego cyfrowego sklepu z filmami i serialami do wirtualnej rzeczywistości. Firma opublikowała materiał wideo przedstawiający koncepcję retro wypożyczalni kaset dla VR-owych rozwiązań typu „room-scale”.

Największy na świecie serwis wideo na życzenie, który od jakiegoś czasu jest już oficjalne dostępny na teranie Polski, pokazał prototyp swojego sklepu dla gogli HTC Vive. Koncepcja powstała podczas imprezy Netflix “Hack Day” i przedstawia popularne szczególnie w latach 80′ i 90′ zeszłego wieku wypożyczalnie kaset VHS. Użytkownik gogli najpierw wybiera film spośród segregowanych tematycznie półek sklepowych, po czym z sufitu wysuwa się wielki ekran kinowy, a pomieszczenie przyozdabiane jest tematycznie względem aktualnie przeglądanego tytułu. Aby uruchomić film bądź serial wystarczy chwycić odpowiednią kasetę i rzucić nią w ekran.

Netflix VR to nie nowość. Firma już w we wrześniu ubiegłego roku wypuściła aplikację na mobilne gogle Samsung Gear VR. Wiadomo, że cyfrowa wypożyczalnia trafi także na platformę Daydream VR, będącą kolejną odsłoną gogli VR od Google. Istnieje bardzo duża szansa, że Netflix będzie jedną z pierwszych aplikacji jakie pojawią się na konsumenckiej wersji holograficznych okularów rozszerzonej rzeczywistości Microsoft HoloLens.

Poniżej możecie zobaczyć jak w praktyce prezentuje się istniejąca już aplikacja Netflix VR na goglach Gear VR.