Opublikowano tech demo popularnej aplikacji VR – New Retro Arcade. Autorzy wirtualnego salonu gier w stylu lat 80-tych już wkrótce wypuszczą płatną, pełną wersję doświadczenia.

New Retro Arcade Tech Demo dostępne jest do pobrania na platformie Steam i oferuje podgląd tego co czeka nas w mającej pojawić się wkrótce pełnej wersji doświadczenia pod nową nazwą New Retro Arcade: Neon. Aplikacja posiada wsparcie zarówno gogli Oculus Rift jak i HTC Vive. W przypadku tego drugiego headsetu New Retro Arcade pozwala na pracę w trybie pokoju (Room-scale).

New Retro Arcade charakteryzuje się starannym wykonaniem i dbałością o szczegóły. Twórcy aplikacji wyposażyli wirtualny salon w popularne, szczególnie w latach 80-tych ubiegłego wieku, automaty do gier. Wszystkie będą oczywiście interaktywne i w pełni grywalne.

Oprócz najbardziej znanych klasycznych gier Arcade, znajdziemy tu także mini kręgielnię, automat do gry w koszykówkę, a nawet grę w rzutki. Dodatkowo w wielu miejscach salonu umieszczone zostały przenośne konsole Game Boy, na których również istnieje możliwość rozgrywki. Musimy jednak posiadać odpowiednie ROMy, gdyż ze względu na prawa autorskie nie umieszczono ich w aplikacji. Całość dopełnia popularna w tamtych czasach muzyka, którą możemy zmienić poprzez jedną z wielu magnetofonowych kaset porozrzucanych po lokalu.

Digital Cybercherries zapowiedziało jakiś czas temu nową, płatną wersję New Retro Arcade, w której potwierdzono implementację systemu śledzenia gracza typu room-scale – SteamVR Lighthouse, a także „motion-controls”, tryb multiplayer, oraz dużą porcję nowego „kontentu”. Twórcy doświadczenia nie wykluczają w przyszłości integracji usługi Steam Workshop.

Podczas gdy New Retro Arcade: Neon wraz z premierą stanie się wersją płatną, standardowe wydanie aplikacji otrzyma na Steamie darmową aktualizację dodającą wsparcie gogli VR, lecz bez trybu rozgrywki wieloosobowej.