W latach 80-tych ubiegłego wieku, w czasie gdy komputery osobiste dopiero wkraczały do świadomości ludzi na całym świecie, to właśnie salony gier z automatami przeżywały złote czasy popularności wśród ówczesnych graczy. Niezależni deweloperzy z Digital Cybercherries postanowili uchwycić klimat tamtych czasów i stworzyć wirtualny salon gier dedykowany goglom wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Grę można uruchomić również na zwykłych monitorach.

NewRetroArcade charakteryzuje się starannym wykonaniem i dbałością o szczegóły. Znajdziemy w niej najpopularniejsze klasyczne automaty gier takich jak: Super Mario Bros., Pac-Man, Arkanoid, Zelda, Tetris, Pong, Touring Car Championship, Bomberman, Asteroids, Space Invaders, V-Rally oraz wiele innych. Wszystkie są oczywiście interaktywne i w pełni grywalne.

Oprócz najbardziej znanych klasycznych gier Arcade, znajdziemy tu także mini kręgielnię, popularny (szczególnie w USA) automat do gry w koszykówkę, a nawet grę w rzutki. Dodatkowo w wielu miejscach salonu umieszczone zostały przenośne konsole Game Boy, na których również istnieje możliwość rozgrywki. Musimy jednak posiadać odpowiednie ROMy, gdyż ze względu na prawa autorskie nie umieszczono ich w aplikacji (więcej w dołączonym do gry pliku Readme.txt). Całość dopełnia popularna w tamtych czasach muzyka, którą możemy zmienić poprzez jedną z wielu magnetofonowych kaset porozrzucanych po lokalu.

NewRetroArcade można pobrać bezpośrednio z oficjalnej strony twórców. Gra współpracuje zarówno z najnowszą deweloperską wersją Oculus Rift DK2 i z tradycyjnymi monitorami.