Amerykańska stacja NBC Sports planuje rejestrację kamerami 360-stopni niektórych dyscyplin sportowych, które odbędą się podczas tegorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Zobaczą je użytkownicy gogli Samsung Gear VR.

Jak donosi The Verge, stacja NBC planuje rejestrację ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk oraz dyscyplin takich jak m.in. koszykówka, gimnastyka, lekkoatletyka, siatkówka plażowa, boks oraz szermierka. Zawody obejrzą użytkownicy mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR, o ile wykupią płatną subskrypcję usługi 360 VR.

Igrzyska będzie można śledzić za pomocą specjalnej aplikacji NBC Sports, jednakże nie będzie to przekaz na żywo. Materiały zostaną udostępnione z jednodniowym opóźnieniem.

NextVR3

Nagrywanie imprez sportowych w technologii 360º nie jest już w tej chwili czymś nowym. Podczas tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lillehammer transmisję „na żywo” z ceremonii otwarcie i wybranych dyscyplin przeprowadziła firma NextVR (przeczytaj więcej). Z bezpośrednim przekazem sferycznym na gogle VR eksperymentują właśnie przedstawiciele UEFA, którzy rejestrują niektóre mecze odbywających się we Francji mistrzostw Europy w piłce nożnej.