Samsung podobno planuje wypuścić nową wersję mobilnych gogli Gear VR dostosowaną do smartfona Galaxy S8. Nie będzie się ona różnić od obecnego modelu praktycznie niczym, z wyjątkiem nowego kontrolera.

Sprawdzony w przeszłości leakster Roland Quandt opublikował tweeta, w którym ujawnił plany Samsunga wobec mobilnych gogli Gear VR. Najlepiej sprzedający się headset wirtualnej rzeczywistości w 2016 roku doczeka się wkrótce kolejnego modelu.

Nowy Gear VR (nazwa kodowa SM-R324) w zasadzie jest tym samym urządzeniem co obecny model (SM-R323) współpracujący m.in. ze smartfonem Galaxy S7. Jedyną różnicą w budowie headsetu będzie nowa osłonka dopasowana do zbliżającego się Samsunga Galaxy S8. Według Rolanda w zestawie z goglami otrzymamy dedykowany kontroler, który zastąpi w VR-owych grach touchpad zlokalizowany na obudowie gogli.

Nie znamy jeszcze szczegółów obsługiwanego jedną ręką kontrolera, jednak możemy spodziewać się rozwiązania zbliżonego do tego, na które zdecydowało się Google. Twórcy mobilnej platformy Daydream będącej bezpośrednią konkurencją dla Gear VR wraz z referencyjnym modelem gogli Daydream View sprzedają bezprzewodowy kontroler wyposażony w 9-cio osiowe moduły IMU. Są one w stanie zapewnić precyzyjne śledzenie ruchów dłoni w przestrzeni, dzięki czemu możemy wykorzystać go w grach lub interakcjach z interfejsem, m.in. podczas obsługi cyfrowego sklepu z oprogramowaniem.

Są to oczywiście informacje jeszcze nie potwierdzone. Wszystko prawdopodobnie wyjaśni się 29 marca. Jak sugerują plotki, tego dnia odbędzie się oficjalna prezentacja smartfonów Samsung Galaxy S8 oraz Galaxy S8 Plus.

 • Maciej Soinski

  Samsung mógłby jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż GearVR, gdyby dodał do najnowszego Galaxy wejście HDMI pozwalające wyświetlać obraz z PC na wyświetlaczu telefonu. Wówczas GearVR + PC + SteamVR Lighthouse byłoby tańszą alternatywą stacjonarnego VR. Streamowanie obrazu przez USB lub Wifi jest zbyt powolne.

  • Bahus

   Lepiej USB C… a nie ma ?? Jest dużo szybszy od HDMI. Pozwala przesyłać obraz z prędkością 30 klatek na sekundę przy 4K. Lepiej zapytać o funkcjonalność USB C w tych telefonach.

   • Maciej Soinski

    Masz rację, lepiej USB-C. Przyjrzałem się tematowi. Galaxy S7 nie ma USB-C z powodu… GearVR :)) Zapytano człowieka z Samsunga dlaczego Galaxy S7 nie ma USB-C:

    „It’s because of our Gear VR ecosystem story. The Samsung Galaxy S7 plugs into your Gear VR, which has micro USB,” said Kolhatkar.
    „We want to make sure people who bought the headset six months ago aren’t disappointed and it works.”

    Galaxy S8 ma mieć już USB-C, wiec wychodzi na to, że jest to główny powód wypuszczenia nowego GearVR.

   • Łukasz

    y.. ale ma usb C 🙂 zacytuję stronę samsunga: ” Gogle są kompatybilne zarówno z USB typu C jak i microUSB. Wystarczy, że wepniesz moduł łączący smartfon i gotowe!”. I faktycznie – wejście na smartfona jest wyjmowalne i można włożyć te typu C. Przed chwilą sprawdziłem