Aktualizacja oprogramowania konsoli PS4 do wersji 4.50 wprowadza kilka nowości dla PlayStation VR. Od teraz użytkownicy gogli mogą m.in. oglądać filmy w formacie Blu-ray 3D.

Sony wypuściło nową wersję oprogramowania dla konsoli z rodziny PlayStation 4 oznaczoną numerem 4.50. Wśród nowości znów znalazły się usprawnienia, które powinny ucieszyć użytkowników gogli PlayStation VR. Jedną z nich jest usługa pozwalająca na odtwarzanie w wirtualnej rzeczywistości filmów w formacie Blu-ray 3D.

Ulepszono również jakość samego trybu kinowego. Większość aplikacji przeznaczonych na konsolowe gogle działa z częstotliwością 60 Hz, która jest podwajana dzięki technice zwanej „asynchronous reprojection”. Niemniej jednak usługa pozwalająca na wyświetlanie plików wideo na wielkim ekranie nie korzystała jak dotąd z tego usprawnienia. Od momentu zainstalowania najnowszego firmware 4.50 filmy w trybie Cinematic wyświetlane będą z częstotliwością 120 Hz. Dzięki temu podniesie się jakość wyświetlanego obrazu.

Ponadto udoskonalono integrację PSVR z TV. Dotychczas w momencie uruchomienia gogli na ekranie telewizora pojawiał się obraz widziany przez użytkownika headsetu w rozdzielczości obniżonej względem standardowej. Od teraz jakość podglądu powinna pozostać bez zmian.