Z tygodnia na tydzień powiększa się biblioteka gier wirtualnej rzeczywistości dostępnych na gogle Oculus Rift. Producenci urządzenia poinformowali kilka dni temu o zrealizowaniu wszystkich pre-orderów, dlatego też headset dostępny jest już w sprzedaży „od ręki” (realizacja zamówienia trwa 2-4 dni robocze). Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem Rifta poniżej znajdziesz przegląd najciekawszych gier i aplikacji, które zostały wydane w ostatnim czasie ze wsparciem dla gogli.

Please, Don’t Touch Anything

Według powszechnej opinii produkcja studia BulkyPix to jedna z ciekawszych gier wydanych dotychczas na Rifta przeznaczona dla fanów łamigłówek. Kolega z pracy zamyka nas w pokoju, w którym znajduje się tajemniczy panel wyposażony w równie tajemniczy czerwony przycisk. Oznajmia, że idzie na chwilę do łazienki i prosi, żeby niczego nie dotykać. Taka sytuacja.

Tytuł jest VR-ową adaptacją gry o tym samym tytule wydanej jakiś czas temu na tradycyjne monitory oraz urządzenia mobilne. Produkcja została jednak zaprojektowana od nowa z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift i Samsung Gear VR.

Please, Don’t Touch Anything znajdziemy w Oculus Store w cenie 14,99$.


Time Machine VR

To akurat produkcja, która zbiera średnie oceny wśród recenzentów, za to całkiem niezłe od graczy. W tej przygodówce z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wcielimy się w postać podróżnika w czasie. Choć akcja gry osadzona została w 2033 roku, większość czasu spędzimy przemierzając prehistoryczne światy w czasach ery jurajskiej. Naszym zadaniem będzie badanie ekosystemu i próba skanowania żyjących tam zwierząt w celu pozyskania danych dla muzeum historii naturalnej, którego pracownikiem jesteśmy.

Time Machine VR znajdziemy na platformie Steam (29,99€) oraz w Oculus Store (29,99$). Gra dostępna jest także na gogle HTC Vive.


iRacing

Wsparcie dla gogli Oculus Rift otrzymał popularny wśród hardcore’owych graczy sim-racingowych sieciowy symulator wyścigów iRacing. Gra charakteryzuje się bardzo szczegółowym odwzorowaniem samochodów, istniejących torów wyścigowych, a także fizyki i sposobu prowadzenia pojazdu.

iRacing dostępny jest w miesięcznym abonamencie. Zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę gry.


Woofbert

Tym razem mamy do czynienia z aplikacją muzealną, dzięki której możemy zwiedzać różne instytucje kulturalne. W tej chwili możliwości Woofbert są ograniczone do czterech sal muzealnych zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii i USA. Jedną z ciekawszych opcji dostępnych podczas zwiedzania jest możliwość dosłownego wejścia do niektórych obrazów, które ożywiają, a w tle pojawia się głos przewodnika. Jednym z inwestorów, którzy zdecydowali się wesprzeć finansowo projekt aplikacji jest znany hollywoodzki aktor Kevin Spacey. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Woofbert dostępny jest do pobrania bezpłatnie w Oculus Store.


DiRT Rally

W oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift zadebiutowała niedawno długo wyczekiwana przez fanów rajdów samochodowych VR-owa wersja gry DiRT Rally. Osoby, które już wcześniej zakupiły grę na platformie Steam mogą pobrać darmową aktualizację. Więcej na temat gry pisaliśmy w tym miejscu.

DiRT Rally VR sprzedawany jest w cenie 59,99$ (Oculus Store) oraz 49,99€ (Steam).


Chernobyl VR Project

Gliwickie studio The Farm 51 wydało długo wyczekiwaną przez fanów opuszczony miejsc wersję doświadczenia Chernobyl VR Project przeznaczoną na Rifta. Naszą relację z oficjalnej premiery aplikacji, która odbyła się w Narodowym Instytucie Wizualnym w Warszawie przeczytacie w tym miejscu.

Chernobyl VR Project dostępny jest w Oculus Store cenie 14,99$.


Kittypocalypse

Kittypocalypse to gra wykorzystująca mechanikę popularnych w ostatnich latach gier w stylu ‚Tower Defense’, w których zadanie gracza polega na powstrzymywaniu kolejnych fal przeciwników poprzez stawianie wież obronnych czy też utrudnień na drodze, po której się poruszają. Dowolność w tym temacie jest bardzo duża, toteż tematem przewodnim gry duńskiego studia Bolverk Games projektowanej od początku z myślą o goglach VR są… koty. Tak naprawdę są to kosmici, którzy przybrali postać uroczych zwierzaków, aby zmylić przeciwnika.

Gra dostępna jest w cenie 22,49$ w Oculus Store.


ABE VR

Psychologiczny horror dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach. Doświadczenie studia Hammerhead VR opiera się na krótkometrażowym filmie ABE z 2013 roku. Wcielamy się postać kobiety, ofiary seryjnego mordercy, dla którego jesteśmy kolejnym celem. Budząc się w nieznanym miejscu i zauważamy, że jesteśmy przywiązani do łóżka. Chwilę później zjawia się nasz porywacz, który jest… robotem pragnącym zakochać się z wzajemnością.

Nie będziemy zdradzać dalszej części fabuły, ale jeszcze raz na wszelki wypadek zaznaczamy, że jest to historia wyłącznie dla ludzi o silnej psychice. Z drugiej strony brytyjska organizacja zajmująca się przydzielaniem kategorii wiekowych dla filmów (BBFC) jest zdania, że ABE VR mogą oglądać widzowie od 15 roku życia.

ABE VR dostępny jest bezpłatnie w Oculus Store oraz na Steamie (także dla HTC Vive).


CastleStorm VR

Strategiczna gra w stylu tower defense autorstwa węgierskiego ZEN Studios powstała na bazie produkcji o tym samym tytule wydanej w 2013 roku na komputery osobiste oraz konsole PS3 i Xbox 360. Zadanie gracza polega głównie na budowaniu średniowiecznych fortyfikacji oraz obronie przed nacierającymi hordami najeźdźców i próbie odbicia wrogiego zamku. CastleStorm VR charakteryzuje się kolorową oraz lekko komiksową oprawą graficzną i momentami przywodzi na myśl słuszne skojarzenia z serią Angry Bird.

CastleStorm VR znajdziemy w Oculus Store w cenie 24,99$. Gra została wydana także na mobilne gogle Samsung Gear VR.


World of Diving

Wieloosobowy symulator nurkowania od Vertigo Games. Naszym zadaniem jest eksploracja dna oceanu i poszukiwanie podwodnych skarbów. Gra zbiera póki co raczej przeciętne opinie.

World of Diving znajdziemy na Steamie (19,99€) oraz w Oculus Store (19,99$).


Pozostałe

Ponadto w Oculus Store bądź na Steamie znajdziemy m.in.: